אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת רואי החשבון לרשות ני"ע: העניקו הקלות דיווח לחברות הציבוריות הנפגעות מהקורונה צילום: ניב קנטור

לשכת רואי החשבון לרשות ני"ע: העניקו הקלות דיווח לחברות הציבוריות הנפגעות מהקורונה

נשיאת הלשכה איריס שטרק מציינת במכתב שהעבירה לי"ר הרשות ענת גואטה כי יש לאמץ בהתאמות הנדרשות את ההקלות שהעניק ה-SEC לחברות האמריקאיות - כולל דחייה של 45 יום בפרסום הדוחות השנתיים

11.03.2020, 12:20 | עמרי מילמן

"יש לאמץ את העקרונות האמריקאים ולהקל על הדיווח של החברות הציבוריות בעקבות משבר הקורונה" - כך דורשת נשיאת לשכת רואי חשבון, רו"ח איריס שטרק. שטרק העבירה את דרישתה אתמול במכתב ליו"ר רשות ני"ע ענת גואטה.  

קראו עוד בכלכליסט

שטרק פנתה בבקשה למתן הקלות זמניות לחברות ציבוריות המדווחות בישראל, והמושפעות ממשבר הקורונה. הבקשה הגיעה על רקע ההחלטה של הרשות לניירות הערך בארה"ב  (ה-SEC) על מתן הקלות זמניות מדרישות רגולטוריות ודיווחיות, במקרה שהעבודה על הדוחות ועל ביקורת הדוחות הכספיים נפגעת מהתפשטות נגיף הקורונה - בין אם בשל המיקום הגיאוגרפי ובין אם בשל השפעה על נושאי משרה כמו מנהלים, חשבים ודירקטורים או גורמים חיצוניים כמו מעריכי שווי, שמאים, רואי חשבון הקושרים לדוחות הכספיים.

במכתב ציינה שטרק כי הצו של רשות ני"ע האמריקאיות מספק לחלק מהחברות הציבוריות ארכה של 45 ימים לפרסום הדוחות - מדובר בדוחות רבעוניים ושנתיים שאמורים לצאת בין ה-1 במרץ ל-30 באפריל השנה. 

נשיאת לשכת רואי החשבון איריס שטרק , צילום:  ניב קנטור נשיאת לשכת רואי החשבון איריס שטרק | צילום: ניב קנטור נשיאת לשכת רואי החשבון איריס שטרק , צילום:  ניב קנטור

החברות הנסחרות בת"א נדרשות לפרסם את דוח הרבעון הרביעי וסיכום השנה עד לסוף חודש מרץ;  בלשכת רואי החשבון ביקשו, לנוכח אי הוודאות, לשקול מתן הקלות זמניות בקשר למועדי הדיווח של הדוחות התקופתיים השנתיים לשנת 2019 ולדיווח לתקופת הביניים לרבעון הראשון של 2020, כך שיתווספו 45 יום למועדי הגשת הדוחות.  

רו"ח איריס שטרק ציינה: "אנו מבקשים מרשות ניירות ערך לשקול בחיוב אימוץ עקרונות דומים לאלו שנקבעו על ידי רשות ניירות ערך האמריקנית, בהתאמות הנדרשות. השבוע פרסמה רשות ניירות ערך בישראל דרישה שחברות ציבוריותייתנו גילוי ברור בדבר ההשפעות הפוטנציאליות של משבר הקורונה על עסקיהן.

במקביל לכך, אנו מבקשים לבחון שורה של הקלות זמניות על חברות ציבוריות וחברות מדווחות , שמטרתן לאפשר להקפיד ולשמור על איכות ושלמות הביקורת, למרות הקשיים של החברות הציבוריות עם ההשלכות של משבר הקורונה. יש לשקול מתן הקלות לאור הקשיים של משבר הקורונה על החברות הציבוריות ועל מערך יועציהם החיצוניים, ובכללם רואה החשבון המבקר, וכן לנוכח האתגרים והקשיים לעמוד בחובות הדיווח הנדרשות בעיתוי שנקבע בתקנות ניירות ערך הרלוונטיות".

ענת גואטה יו"ר רשות ני"ע , צילום: יריב כץ ענת גואטה יו"ר רשות ני"ע | צילום: יריב כץ ענת גואטה יו"ר רשות ני"ע , צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות