אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועצי ההשקעות בפועלים יאלצו למכור מניות ישראכרט או להעביר לנאמנות עיוורת תוך שבוע צילום: גדי דגון

יועצי ההשקעות בפועלים יאלצו למכור מניות ישראכרט או להעביר לנאמנות עיוורת תוך שבוע

לאחר חלוקת מניות ישראכרט כדיבידנד בעין, בתחילת חודש מרץ, פרסם הבנק את ההוראה - עצם החלוקה הפכה את האחזקה שלהם על ידי יועצי ההשקעות של פועלים לאסורה על פי חוק

11.03.2020, 13:29 | רחלי בינדמן

בנק הפועליםהוציא השבוע הנחייה ליועצי ההשקעות בבנק שמחזיקים במניית בנק הפועלים למכור או להעביר לנאמנות עיוורת את האחזקות שקיבלו במניית ישראכרטשחולקה על ידי הבנק לבעלי המניות כדיבידנד בעין ב-9 במרץ.  

קראו עוד בכלכליסט

היועצים יצטרכו למכור את המניה או להעבירה לנאמנות תוך 7 ימי עסקים מיום החלוקה. חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות אוסר בסעיף 4 על יועץ השקעות להחזיק או לרכוש ניירות ערך סחירים, למעט חריגים. אחד החריגים היא החזקת מניית הבנק שבו הם עובדים.

משכך יועצי ההשקעות הבנק, שקיבלו מניות בנק הפועלים מכח תכניות תגמול לעובדים, אינם רשאים להחזיק את מניות ישראכרט שיתקבלו על ידם עקב החלוקה בעין של המניות על ידי הבנק.

מדובר בעיתוי לא אטרקטיבי במיוחד למכירה ,על רקע הצניחה במניית ישראכרט כמו יתר המניות בבבורסה בעקבות המשבר של התפשטות נגיף הקורונה. לפיכך  תרחיש יותר סביר הוא שהיועצים יעדיפו להעביר בשלב זה את האחזקות לנאמנות. עם זאת, אם רבים יעדיפו "לפגוש" את הכסף הדבר עשוי להגביר את הלחץ על מניית ישראכרט.

מימין: מנכ"ל הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל ישראכרט רון וקסלר, צילום: דנה קופל, עמית שעל מימין: מנכ"ל הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל ישראכרט רון וקסלר | צילום: דנה קופל, עמית שעל מימין: מנכ"ל הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל ישראכרט רון וקסלר, צילום: דנה קופל, עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות