אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משיחות וידיאו ועד לדיונים בדלתיים סגורות: בהלת הקורונה מגיעה למוסדות התכנון צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

משיחות וידיאו ועד לדיונים בדלתיים סגורות: בהלת הקורונה מגיעה למוסדות התכנון

בגלל החשש להדבקה, הוועדה המקומית תל אביב מקיימת דיון בדלתיים סגורות בהתנגדויות לתוכנית לבניית 470 דירות בשכונת עזרא בתל אביב; דיון שמאי מכריע במחלוקת על היטל השבחה מתקיים בשיחת וידאו

11.03.2020, 16:30 | אמיתי גזית
בהלת הקורונה מגיעה גם למוסדות התכנון. בגלל החשש להדבקה, הוועדה המקומית תל אביב מקיימת דיון בדלתיים סגורות בהתנגדויות לתוכנית לבניית 470 דירות בשכונת עזרא בתל אביב. על פי הנחיות הוועדה כל אחד ממתנגדי התוכנית יוכל להיכנס לאולם בתורו, להשמיע את טענותיו ומיד יתבקש לצאת. הדיון עצמו משודר באמצעות מערכת הגברה שהותקנה בחדר ההמתנה שבו יושבים המתנגדים.

שיחת וידיאו (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק שיחת וידיאו (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק שיחת וידיאו (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

עוד חידוש שהביא עמו היום נגיף הקורונה הוא דיון שמאי מכריע במחלוקת על היטל השבחה בשיחת וידאו. שמאי הוועדה המקומית ת"א-יפו אביעד משולם שוהה בימים אלה בבידוד בביתו, ולכן בהסמכת הצדדים החליטה השמאית המכריעה שושי שרביט-שפירא לקיים דיון בווידאו. את הנישומים ייצג ממשרדו שמאי המקרקעין דני טרשנסקי ממשרד קמיל-טרשנסקי-רפאל. לדברי טרשנסקי, "יש חשש מובן מדיונים משותפים, לכן מתקיימים הדיונים השמאיים במתכונת שונה מאשר זו שבשיגרה, בין היתר בערוצים טכנולוגיים מתקדמים".

במקביל, בוטל אתמול דיון אחר שתוכנן להתקיים אצל השמאי המכריע בועז קוט. בהסכמת הצדדים הוחלט כי השמאי המכריע יקבל את החלטתו ללא השתתפות פיזית של הצדדים, אלא על סמך הטיעונים שהוגשו לו בכתב לפני הדיון.

דיונים במסלול של שמאי מכריע מתנהלים כמו דיונים בבית משפט, לאחר ששמאי מקרקעין שנשכר על ידי נישום שולח בכתב את ערעורו על חישוב היטל ההשבחה שערך שמאי הוועדה המקומית. השמאי המכריע מקבל את עמדות הצדדים ופוסק מהו גובה היטל ההשבחה.

ממשרד המשפטים נמסר לכלכליסט כי "השמאים המכריעים עובדים בצורה עצמאית ומנהלים את הדיונים במשרדיהם, משרד המשפטים לא מתערב בהתנהלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות