אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין שהורשע בעבירות מין נשלח ל-23 שנה בכלא צילום: גטי אימג'ס

המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין שהורשע בעבירות מין נשלח ל-23 שנה בכלא

בית המשפט בניו יורק גזר את עונשו של מפיק העל ההוליוודי, שהורשע בעבירות של אונס מדרגה שלישית ובתקיפה מינית. "אני מבולבל לגמרי", אמר טרם הקראת הדין והאשים שוב את תנועת MeToo

11.03.2020, 17:12 | ynet

בית המשפט בניו יורק דן היום (ד') את הארווי ויינשטיין ל- 23 שנות מאסר. לפני כשבועיים וחצי, בתום משפט מתוקשר, מפיק העל ההוליוודי הורשע באונס מדרגה שלישית ובתקיפה מינית - עבירות שהעונש עליהן נע בין חמש שנים ל-29 שנים. בתום המשפט ויינשטיין התמודד עם כמה בעיות בריאותיות ושהה לסירוגין בבית חולים ובמרפאה בבית כלא. הוא צפוי להיכנס למעצר מיד בתום הקראת הדין.

קראו עוד בכלכליסט

הארווי וויינשטיין , צילום: גטי אימג הארווי וויינשטיין | צילום: גטי אימג'ס הארווי וויינשטיין , צילום: גטי אימג

טרם הקראת הדין הארווי ויינשטיין פנה לשופט בפעם הראשונה. כפי שהתבטא בעבר, גם הפעם הוא לא הראה חרטה. "אני מבולבל לגמרי. אני חושב שגברים מבולבלים מכל זה, התחושה הזאת של אלף גברים ונשים שמפסידים בגלל התהליך. אני דואג למדינה הזאת". עוד הוסיף כי "זאת לא האווירה הנכונה בארצות הברית" ואמר כי היה חבר של שתי המתלוננות.

גם שתי המתלוננות נגד ויינשטיין, מרים היילי וג'סיקה מאן, נשאו דברים מול השופט ג'יימס ברוק בפעם האחרונה. היילי סיפרה כי התקיפה של ויינשטיין פגעה בה מנטלית ורגשית. "מה שהוא עשה לא רק פגע בכבודי כאדם וכאישה, אלא גם ריסק את הביטחון שלי". מאן, שהייתה במערכת יחסים מתעללת עם המפיק, דיברה על הקושי שבניצול מרות מסוג זה: "אני לא יודעת איך להסביר את האימה שבלהיאנס על ידי אדם עם כוח. ההשפעה על התודעה עצומה, אונס זה לא רק רגע אחד - זה לנצח".

עורכי הדין של וינשטיין הפצירו בשופט להקל בעונשו ולדון אותו לחמש שנים בלבד (העונש המינימלי על העבירות שבהן הורשע) בשל גילו, הבעיות הרפואיות שלו ומשום שסבל רבות, לטענתם, בכך שאיבד את מקורות הפרנסה שלו והפך לאיש הכי מוקצה בהוליווד. מנגד, התביעה הגישה בקשה להחמיר את גזר הדין. לטענת התובעים, "גזר הדין צריך לשקף את חומרות מעשיו. ויינשטיין ניהל חיים שלמים של התעללות באחרים, והם מעידים על עשרות מקרים אחרים שלא הגיעו לבית המשפט".

במקביל למשפט בניו יורק, נגד ויינשטיין מתנהל הליך משפטי נוסף בלוס אנג'לס, בו הוא מואשם בתקיפה ואונס של שתי נשים נוספות. בשלב זה התביעה בלוס אנג'לס החליטה כי יש לה מספיק ראיות להעמיד אותו לדין, אולם הוא טרם נעצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות