אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגר מחוסר אשמה תיק החקירה נגד עו"ד רענן בר זוהר צילום: שאטרסטוק

נסגר מחוסר אשמה תיק החקירה נגד עו"ד רענן בר זוהר

בר זוהר, שותף במשרד עורכי הדין בלטר, גוט, אלוני ושות', נחקר בחשד למסחר מבוסס מידע פנים במניית חברת ארית תעשיות בעת שכיהן כיועץ משפטי של חברת ארית תעשיות. בר זוהר: "לא הייתי יועמ"ש אז, רכשתי מניות רק לאחר שהמידע פורסם לציבור"

11.03.2020, 17:48 | תומר גנון

הפרקליטות סגרה מחוסר אשמה את תיק החקירה בחשד לשימוש במידע פנים נגד עו"ד רענן בר זוהר, שותף במשרד עורכי הדין בלטר, גוט, אלוני ושות'.

על פי החשד בחקירה של רשות ני"ע בר זוהר, ששימש בעבר כיועץ משפטי לחברת ארית תעשיות, סחר במניות החברה כשבידו מידע חיובי על עסקה של החברה מפברואר 2016, וכן מידע מוקדם בנוגע לדו"ח הכספי הרבעוני מנובמבר 2016. ארית תעשיות עוסקת בפיתוח,ייצור ושיווק מרעומים ומוצרי אלקטרוניקה צבאיים.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

בנוסף נחקר חשד לפיו עו"ד בר זוהר, שיוצג על ידי עו"ד ירון ליפשס ממשרד כספי ושות', לא דיווח על עניינו האישי בעת הצבעותיו באסיפות כלליות של החברה, אשר נערכו במהלך 2016-2017, ואשר נגעו לאישור עסקאות אשר לבעל השליטה בחברה יש עניין אישי בהן. החקירה נפתחה בחודש אוגוסט 2018, והתיק עבר לבחינת מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) בחודש יוני 2019.

מעו"ד בר זוהר נמסר: "עוד מתחילת החקירה הוכחתי כי רכשתי את מניות החברה רק לאחר פרסום הודעות ודיווחים על ידי החברה, ובלא שהיה בידי מידע פנים כלשהו. סגירת תיק חקירה בשל היעדר אשמה ולא היעדר ראיות היא חריגה מאוד ומעידה על כך שלא נפל רבב בהתנהגותי. בניגוד להנחה השגויה של הרשות לניירות ערך בתחילת החקירה, בשנת 2016 כלל לא הייתי יועץ משפטי של החברה, אלא, רק בשלב מאוחר יותר, לאחר רכישת המניות וממועד זה ועד היום זו לא רכשתי מניות כלשהן. עד היום לא מכרתי ולו מניה אחת שכן, מדובר מבחינתי בהשקעה אסטרטגית ארוכת טווח בחברה משגשגת בה אני גאה להיות שותף".

בא כוחו של עו"ד בר זוהר, עו"ד ירון ליפשס ממשרד כספי ושות' מסר בתגובה: "הגם שאני מברך על החלטת הפרקליטות, אין לי אלא להצטער מאוד על ההחלטה הראשונית והשגויה לחקור את רענן כחשוד ולאחר מכן להוסיף חטא על פשע ולפרסם את הדבר ברבים. לנו, כעורכי דין, אין אלא את שמנו הטוב, ועל רשויות החקירה להקפיד היטב שלא לפגוע בו לשווא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות