אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה קודם למה: שכר טרחה לנאמן או החזר חוב לנושה מובטח צילום: עמית שעל

מה קודם למה: שכר טרחה לנאמן או החזר חוב לנושה מובטח

נאמן סיטי והדר ברמה עו"ד עדי פיגל והנושה המובטח נתנאל לורנצי מבקשים מבית המשפט להכריע

12.03.2020, 08:36 | ענת רואה
מה קודם למה, שכר טרחה או החזר חוב לנושה מובטח? נאמן הליכי חדלות הפרעון של חברת סיטי והדר ברמה עו"ד עדי פיגל מבקש שתיפסק לו מקדמת שכר טרחה בהיקף מיליון שקל, בתוספת מע"מ. הדרישה הציתה מאבק בין פיגל ואחד הנושים המובטחים בתיק, חברת דקמא ובעליה נתנאל לורנצי, שטוען כי מבקשת פיגל עולה שהוא סבור ששכרו קודם להחזר החוב לנושה מובטח.

קראו עוד בכלכליסט

לפני קריסתה הפעילה סיטי והדר ברמה אולם אירועים תחת המותג הדר דימול בבניין סיטי טאוור ברמת גן. תיק חדלות הפרעון נפתח במאי 2017 אך חלק מהנושים המהותיים בו עדיין לא קיבלו את כספם. פיגל משמש כנאמן בהליכים מאז סוף 2018, לאחר הדחת הנאמנים הקודמים עו"ד קרן רייכבך סגל, עו"ד אביב פריצקי ורו"ח בועז גזית.

עו"ד עדי פיגל , צילום: עמית שעל עו"ד עדי פיגל | צילום: עמית שעל עו"ד עדי פיגל , צילום: עמית שעל

לטענת לורנצי, שמיוצג בידי עו"ד אמיר ברטוב, נושה מובטח קודם לכל תשלום אחר לרבות שכר טרחה לנאמן. לטענתו, הוא הוכר כנושה מובטח בגובה 2.75 מיליון שקל, אך פנייתו לפיגל לקבל את החוב נענתה בתשובה כי יש מדרג, ובראשו עומד שכר הנאמן.

ברטוב טען בשם לורנצי כי דרישת השכר של פיגל לא עומדת בהוראות הדין או בנהלי הכונס הרשמי בכל הקשור לפסיקת שכר טרחה. לטענתו, ממועד מינוי פיגל לא התווסף ולו שקל לקופת הנושים. עוד הוא טוען כי טרם מינוי פיגל היו בקופת הנאמנים 10 מיליון שקל לחלוקה ומאז הסכום לא השתנה. כן הוא טוען כי אין בסיס בדין לטענת פיגל שתשלום הוצאות הפירוק קודם לתשלום החוב לנושים המובטחים בשעבוד על נכס ספציפי.

פיגל מונה לתיק לפי בקשת הכנ"רית והתבקש בין היתר לבדוק מחדש את תביעות החוב שהוגשו בו, "תוך שימת דגש" להכרעת החוב בעניין בנק הפועלים. הבנק יוצג בידי עו"ד גיל הירשמן, שקיבל מהנאמנים הקודמים תשלום שכר טרחה של 250 אלף שקל מהקופה מבלי אישור בית המשפט. בעקבות דרישת פיגל החזיר הירשמן את הכסף. בבקשת מקדמת השכר שלו טוען פיגל כי מדובר בפרשה מורכבת וחריגה, וכי העבודה בתיק מבוצעת ברובה בידו באופן אישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות