אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי־טפחות בראש טבלת השורטים, לדלק יש שתי נציגות צילום: קבוצת דלק

מזרחי־טפחות בראש טבלת השורטים, לדלק יש שתי נציגות

ברשימת עשר החברות שיתרות השורט על המניות שלהן הן הגבוהות ביותר בבורסה מככבים ארבעה בנקים. בתחום האנרגיה בולטות דלק קידוחים וקבוצת דלק. גם לגבי ביג, פריגו ועזריאלי המשקיעים צפו פגיעה

12.03.2020, 07:47 | יניב רחימי

הירידות החדות במניות של קבוצת דלק והחברה־הבת שלה דלק קידוחים לא הפתיעו את כל המשקיעים. היו כאלה שהשכילו להמר נגדן מבעוד מועד. בטבלת עשר החברות שיתרות השורט על המניות שלהן הן הגבוהות ביותר בולטות שתי חברות האנרגיה, עם עלייה ביתרות המכירה בחסר בשבוע שחלף: במניות קבוצת דלק עלייה של 8%, ובאלה של דלק קידוחים עלייה של 21%.

קראו עוד בכלכליסט

בטבלה בולטת נוכחותן של מניות הבנקים, שארבע מהם מככבות בטבלת השורטים כעת. במניות של הבנקים דיסקונט והפועלים נרשמה בשבוע שחלף עלייה חדה במספר המניות שנמכרו בחסר. אולם, שוויין עדיין נמוך משמעותית מזה של מזרחי־טפחות והבינלאומי, שמובילים את טבלת השורטים.

לעת עתה לא נרשמו תנודות חריגות במניות הבנקים. אמנם הן רשמו ירידות חדות של 13%-11%, אולם אלה אינן יוצאות דופן בהשוואה לירידה במדדי המניות המובילים, ת"א־35 ות"א־125, שירדו באותה תקופה ב־12%.

מימין: מנכל קבוצת דלק עידן ולס ובעל השליטה בחברה יצחק תשובה, צילום: גיא אסיאג מימין: מנכל קבוצת דלק עידן ולס ובעל השליטה בחברה יצחק תשובה | צילום: גיא אסיאג מימין: מנכל קבוצת דלק עידן ולס ובעל השליטה בחברה יצחק תשובה, צילום: גיא אסיאג

רק באג"ח הממשלתיות השורטים ירדו

המקום היחיד שבו ניכרת ירידה בהיקפי המכירות בחסר הוא בטבלת האג"ח הממשלתיות. ברוב המכריע של הסדרות שהנפיקה ישראל חלה ירידה בהיקפי השורט, וזאת לנוכח הציפיות של המשקיעים להמשך ירידת התשואות.

שני גורמים תרמו בתקופה האחרונה ליציבות היחסית של איגרות החוב הממשלתיות. הראשון, המהלך המפתיע של הפדרל ריזרב, הבנק המרכזי בארה"ב, להפחתת הריבית בחצי אחוז. השני, הנטייה של המשקיעים להסיט את כספם לנכסים שנחשבים חסרי סיכון בעיתות משבר ולאור תנודתיות גבוהה בשווקים.

הנתונים על היקפי מכירות החסר מתעדכנים באתר הבורסה לניירות ערך מדי שבוע ביום שלישי. הנתונים נכונים ליום המסחר האחרון שחל בשבוע שקדם לפרסומם. כך, הנתונים המעודכנים כיום נכונים ליום חמישי, 5 במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות