אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדיקה: שרשרת האספקה נפגעה, המטה עבר ל-4 ימי עבודה בשבוע

עדיקה: שרשרת האספקה נפגעה, המטה עבר ל-4 ימי עבודה בשבוע

בעדכון על השלכות הקורונה מציינת החברה כי עדיין לא הורגשה פגיעה מהותית בפעילות, אך היא נערכת להשפעה השלילית הצפויה בהמשך - בין היתר בשל בעיית האספקה והתרוקנות הקניונים

12.03.2020, 09:22 | אורנה יפת

השפעת הקורונה: עדיקה סטיילמתריעה מפני פגיעה בפעילות החברה בשל הקניונים הריקים, עשרות אלפי האנשים שנכנסו לבידוד וצמצום היקף הקניות של הצרכנים. על אף שעד כה, לדבריה, לא הורגשה פגיעה מהותית בפעילות, מתחילה חברת האופנה בצעדי מנע והערכות לסגר מלא.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שמעסיקה 500 עובדים, מתוכם 100 עובדי מטה, צמצמה את היקף העבודה של אנשי המטה לארבעה ימים במקום חמישה ימי עבודה בשגרה ומאחדת משרות. בשלב זה החברה לא פיטרה עובדים אך היקף משרות אנשי המטה הצטמצם באופן זמני ל-80%. כמו כן, הודיעה החברה על עצירת פעילויות רווחה, ובחינה מחודשת של עלויות השיווק והפרסום והתאמה שלהן להכנסות החברה שעשויות להפגע לאור המצב.

בשלב זה מדגישים בעדיקה כי פעילות החברה לא נפגעה באופן מהותי, אך אם בשבועות הקרובים לא תתבהר התמונה, עשויה להיות להתפשטות נגיף הקורונה השפעה מהותית לרעה על פעילות החברה, הכנסותיה והתוצאות הכספיות, לכן בחרו בחברה להערך בהתאם על מנת לצמצם את השפעת נגיף הקורונה על הפעילות, בטווח הקצר והארוך.

עדיקה מציינת עוד כי הייצור בסין עדיין לא חזר לפעילות מלאה, אך בהדרגה חוזרים מפעלים לעבודה חלקית. בעדיקה מעריכים כי בשבועות הקרובים תחזור הפעילות בסין לעבודה כפי שהיה לפני התפרצות הנגיף. בד בבד העבירה החברה בחודש האחרון קווי ייצור לטורקיה וארה"ב, צעד שצפוי לדבריה לסייעה לה להימנע ממחסור במלאי, ועם זאת אפשר שישפיע על התוצאות הכספיות בשל ייקור עלויות הייצור, עלויות השילוח והיטלי המכס, בעיקר בישראל ובארה"ב.

עוד מציינת בחרה כי ביטול הטיסות עלול להשפיע באופן משמעותי לרעה על שרשרת האספקה, שכן עדיקה מייצרת מלאים לטווח קצר ומשנעת את הסחורה באוויר ולא דרך הים. שרשרת האספקה עשויה להיות מושפעת מביטולי טיסות, עיכובים בשילוחים ועלייה במחירי השילוח. "מגבלות התנועה בין המדינות הינן בעלות השפעה אקוטית על ענף התעופה העולמי, והלכה למעשה, מבוטלות בימים אלו מירב טיסות הנוסעים לישראל", מציינת החברה.

עדיקה מפעילה לצד אתר הסחר גם 9 חנויות פיזיות בישראל וחנות פופ אפ בניו יורק, ומושפעת מהתנועה הדלה בקניונים בשבועות האחרונים. השפעות נוספות לרעה עשויות להיות על הרגלי הצריכה של לקוחות החברה, בישראל ובעולם בין היתר השפעת בידוד של עשרות אלפי האזרחים שמשפיעה על תנועת לקוחות במרכזי הקניות, וההנחיות האחרונות שעלולות להערכת החברה להגיע עד לכדי סגר מלא. מעבר לכך, צפויות השפעות פסיכולוגיות וכלכליות שישליכו על כח הקניה של הצרכנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות