אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית מתאר כוללנית לקיסריה הופקדה להתנגדויות צילום: שאול גולן

תוכנית מתאר כוללנית לקיסריה הופקדה להתנגדויות

התוכנית החדשה לעיר כוללת גם דירות ודו־משפחתיים; חזון התכנון הוא עד 2035 לפי צפי גידול אוכלוסייה ל־12.5 אלף תושבים, כפול מהיום, והתוכנית כוללת 1,606 יחידות דיור, שיתווספו ל־2,546 המאושרות כיום לבנייה

12.03.2020, 10:15 | ענת דניאלי

תוכנית מתאר כוללנית לקיסריה הופקדה להתנגדויות. חזון התכנון הוא עד 2035 לפי צפי גידול אוכלוסייה ל־12.5 אלף תושבים, כפול מהיום, והתוכנית כוללת 1,606 יחידות דיור, שיתווספו ל־2,546 המאושרות כיום לבנייה.

קראו עוד בכלכליסט

קיסריה, צילום: שאול גולן קיסריה | צילום: שאול גולן קיסריה, צילום: שאול גולן

צפיפות שטחי המגורים ביישוב הווילות היוקרתי הולכת לגדול. במתחמי המגורים החדשים הצפיפות הממוצעת תהיה לפחות חמש יחידות דיור לדונם, ובמתחמים הקיימים הצפיפות הממוצעת תהיה עד ארבע יחידות דיור לדונם. המשמעות היא שבמתחמים החדשים ייבנו דו־משפחתיים, תלת־משפחתיים וגם דירות בבניינים של עד ארבע קומות וחצי. ובשכונות הקיימות ייבנו דו־משפחתיים ותלת־משפחתיים. כיום בדרך לקבל היתר בנייה פרויקט בן 80 דירות בבנייני ארבע קומות.

"הצפיפות היא לא בעמדתנו, אך אנו לא יכולים להתנגד לצפיפות ואין סיבה לצפיפות של 1:5", אמר מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה. אחת הסיבות לציפוף היא הרצון להכניס ליישוב אוכלוסייה צעירה יותר. עו"ד יפעת בן אריה שטיינברג ממשרד צבי שוב, המומחה בתכנון ובנייה ונדל"ן: "נלקחו בחשבון המאפיינים הייחודים של העיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות