אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החברות במסר לחברות הממשלתיות: קצרו מועדי תשלום לספקים צילום: נמרוד גליקמן

רשות החברות במסר לחברות הממשלתיות: קצרו מועדי תשלום לספקים

"על החברות הממשלתיות לבצע מאמץ לקיצור מועדי התשלום לספקים ישראליים בכלל, ובפרט לקטנים ובינוניים", כך הודיע מנהל רשות החברות יעקב קוינט. נשיא התאחדות התעשיינים: "בעת הזו חשוב שכל רגולטור יחשוב כיצד הוא יכול לסייע למשק לעבור את אחד המשברים הכלכליים המורכבים ביותר מקום המדינה"

12.03.2020, 16:45 | עמרי מילמן
"רשות החברות הממשלתיות רואה לנכון, שככל הניתן, על החברות הממשלתיות לבצע מאמץ לקיצור מועדי התשלום לספקים ישראליים בכלל, ובפרט לקטנים ובינוניים", כך הודיע היום מנהל רשות החברות יעקב קוינט במכתב לחברות שהגיע לידי כלכליסט. "זאת בעקבות ההחמרה בהנחיות משרד הבריאות בעניין מניעת ההתפשטות של נגיף הקורונה, אנו עדים להשלכות על הכלכלה ועל עסקים בינוניים וקטנים בפרט". ההחלטה הגיעה על רקע פעילות של התעשיינים יחד עם שר האוצר כחלון וקוינט.

קראו עוד בכלכליסט

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר מסר לכלכליסט, כי ״אני מודה לשר האוצר משה כחלון על הוראתו להקדים תשלום לספקים. בעת הזו חשוב שכל רגולטור יחשוב כיצד הוא יכול לסייע למשק לעבור את אחד המשברים הכלכליים המורכבים ביותר מקום המדינה".

יעקב ינקי קוינט, צילום: בשמת איבי יעקב ינקי קוינט | צילום: בשמת איבי יעקב ינקי קוינט, צילום: בשמת איבי

במקביל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים פנתה במכתב לבנקים בבקשה לאפשר פריסה ודחייה של תשלומים קיימים לעסקים עקב התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

בפנייתה, הסוכנות מבקשת מהבנקים לשקול מספר צעדים שיקלו משמעותית על העסקים הקטנים והבינוניים. בין הצעדים שהוצעו: פריסה ודחייה של תשלומים קיימים, הקלה במדיניות האשראי ובתנאים לקבלת הלוואות, קביעת שיעורי ריבית נמוכים ככל הניתן על הלוואות וביניהן גם על הלוואות קיימות, הנחות על עמלות וככלל לנקוט בעת הזו במדיניות גמישה ככל הניתן מול בעלי העסקים תוך מציאת פתרונות משותפים, לפחות עד החזרה לשגרה.

במכתב, עליו חתום רן קויתי, מנהל הסוכנות, נכתב כי "חוסנם של העסקים הקטנים והבינוניים משמעותו חוסנה של כלכלת ישראל והמשפט הזה מקבל משנה תוקף בימים אלו. העסקים הללו הם הקטר המניע של המשק ועלינו לעשות כל שביכולתנו על מנת שהרכבת תמשיך לנוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות