אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ: "מוכן לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית" צילום: רויטרס

גנץ: "מוכן לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא הערב להקמת ממשלת חירום לאומית עקב משבר הקורונה; יו"ר כחול לבן: "לאור המצב, נהיה נכונים לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית רחבה שתכלול נציגות של כל חלקי הבית"

12.03.2020, 22:33 | צבי זרחיה

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר הערב (חמישי) כי הוא מוכן לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית רחבה שבה יהיו חברות כל המפלגות.

גנץ אמר את הדברים בעקבות קריאתו הערב של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלת חירום לנוכח מגפת הקורונה.  נתניהו הזמין לפגישה בעניין את  גנץ. בכחול לבן אמרו קודם לכן ל"כלכליסט" כי המפלגה מצדדת כל העת בהקמת ממשלת אחדות.

בהודעה מטעמו של גנץ נאמר כי "כחול לבן בראשותי גיבתה עד היום ותמשיך לגבות את המאבק המשותף במגפת הקורונה והשפעותיה. כפי שעשינו עד כה, נמשיך לנהוג בממלכתיות ובאחריות למען הציבור. לאור המצב, נהיה נכונים לדון בהקמת ממשלת חירום לאומית רחבה שתכלול נציגות של כל חלקי הבית. נעשה כל מאמץ בכדי לקדם מהלך זה למען אזרחי ישראל ומדינת ישראל".

בני גנץ, צילום: אי פי איי בני גנץ | צילום: אי פי איי בני גנץ, צילום: אי פי איי

השאלה כמובן היא מי יעמוד בראש ממשלת החירום הלאומית. נתניהו מבקש שממשלת החירום תהיה הממשלה הנוכחית בראשותו בצירוף כחול לבן ומפלגות ציוניות נוספות. בכחול לבן מבקשים לקבל ביום ב' את המנדט להרכבת הממשלה מנשיא המדינה ראובן ריבלין, כך שבראשה יעמוד  גנץ.

גם שר האוצר משה כחלון, שר הביטחון נפתלי בנט, יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, ח"כ גדעון סער ואחרים קראו להקמתה של ממשלת חירום לאומית. הצעתה שכזו תאפשר למערכת הפוליטית להתנהל למשך החצי השנה הקרובה, לאשר תקציב מדינה לשנים 2020-2021,להקצות משאבים  למאבק בקורונה ועוד.

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח הערב עם נתניהו ואמר לו כי הוא מברך על כל יוזמה שתוביל להקמת ממשלה בהקדם האפשרי. הוא הוסיף כי "עלינו לעשות הכל כדי להתמקד במשימות העומדות לפנינו". הנשיא ציין כי הוא נכון לסייע בכל שיידרש על מנת להביא להסכמות מהר ככל הניתן. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות