אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס מקפיאה את תשלומי שכר הדירה לקניונים עבור מאות חנויות צילום: עמית שעל

פוקס מקפיאה את תשלומי שכר הדירה לקניונים עבור מאות חנויות

בעל השליטה בקבוצה הראל ויזל הודיע לקניונים ולמרכזים המסחריים שבהם פועלות חנויות הקבוצה כי החל מ-1 באפריל ועד התייצבות המצב "יבוטלו הוראות הקבע ויוקפאו תשלומי השכירות ודמי הניהול בכל חנויות הקבוצה בישראל". לדברי ויזל, "אנחנו מבינים כי צעד זה הינו דרמטי, אך עם זאת אנו חושבים כי זהו צו השעה"

13.03.2020, 17:53 | אורנה יפת

קבוצת פוקס במהלך דרמטי אל מול קבוצות הקניונים. קבוצת האופנה הגדולה בישראל מתכוונת לבטל את הוראות הקבע לקניונים ולהקפיא את תשלומי דמי השכירות ודמי הניהול החל מ-1 באפריל 2020. 

קראו עוד בכלכליסט

בעל השליטה בקבוצה הראל ויזל הודיע במכתב לכל בעלי ומנהלי הקניונים, שבהם פועלות מאות חנויות הקבוצה, על כוונת פוקס לבצע את הצעדים מרחיקי הלכת.  

סניף פוקס בתל אביב, צילום: יובל חן סניף פוקס בתל אביב | צילום: יובל חן סניף פוקס בתל אביב, צילום: יובל חן

לדבריו, "לאור אי הוודאות והירידה המשמעותית והדרמטית במכירות, כתוצאה מהתפשטות וירוס הקורונה, קבוצת פוקס החלה בתהליכי ייעול וחסכון שמטרתם צמצום והקטנת הנזק הכלכלי, שנגרם בתקופה מאתגרת זו".

בעקבות זאת, ממשיך ויזל "הוחלט כי החל מיום 1 באפריל 2020 ועד התייצבות המצב יבוטלו הוראות הקבע ויוקפאו תשלומי דמי השכירות ודמי הניהול בכל חנויות הקבוצה בישראל. אנחנו מבינים כי צעד זה הינו דרמטי", ממשיך ויזל. "עם זאת, לאור התקופה המאתגרת, אנו חושבים כי זהו צו השעה וכי במערכת היחסים העמוקה ורבת השנים בין קבוצת פוקס לקניונים והמרכזים המסחריים בישראל, על המשכירים להבין, לראות ולהתחשב בהתמודדות ובאתגרים העוברים עלינו ולסייע ככל האפשר על מנת שכולנו נוכל לצלוח תקופה זו. כולי תקווה כי נוכל כולנו לחזור בקרוב לפעילות השווטפת והרגילה".

הקפאת שכר הדירה מצידה של פוקס מהווה צעד דרמטי שכן היא משמשת סמן בכל הקשור בענף האופנה. הקבוצה מפעילה את רשתות הקמעונאות פוקס, פוקס הום, מנגו, ללין, פוט לוקר, נייקי, אורבן אאוטפיטרס, פרי פיפל, אנתרופולוג'י, ודה צ'ילדרנס פלייס.

כמו כן, ויזל נמנה על מובילי הענף והוא שותף פעיל שאף מייצג את רשתות האופנה באיגוד לשכות המסחר. אתמול קיימו ויזל ובכירים נוספים בענף האופנה, בהם גבי רוטר מקסטרו, רביב ברוקמאייר מגולף ורמי שביט מהמשביר לצרכן, שיחה עם מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי, שבה הביעו דרישות לאור המצב אליו נקלע ענף האופנה וההידרדרות המשמעותית בפדיונות.

פוקס צמצמה את מספר המוכרים בחנויות לאור התרוקנות הקניונים

פוקס גם צמצמה את מספר המוכרים בחנויות, בכל משמרת, לאור העובדה שהקונים נעדרים מהקניונים. בחנויות הגדולות צומצמו העובדים מארבעה עובדים במשמרת לשניים בלבד. בחנויות הקטנות יעבוד כעת מוכר אחד במקום שני עובדים. בענף האופנה מדווחים כי הפדיונות בחנויות הקניונים ירדו ביומיים האחרונים ב-50% והירידה החריפה מאז הודעת משרד הבריאות שאוסרת התכנסות של מעל 100 איש.

בסוף שבוע שעבר הוציאו הנהלות הקניונים מכתבים לשוכרים על הקדמת שעות הסגירה של החנויות בקניונים ובמרכזי המסחר ל-20:30 בערב במקום 22:00 בלילה. זאת לנוכח התנועה הדלה בקניונים בשבועות האחרונים בכלל ובימים האחרונים בפרט - מאז ההכרזה של משרד הבריאות שאוסרת התקהלות של מעל 100 איש. ראשי הענף הביעו זעם על הודעת קבוצת עזריאלי כי היא דוחה את תשלום שכר הדירה של אפריל ופורסת אותו על פני שלושה חודשים וטענו כי מדובר ב"לעג לרש", לאור העובדה שהקניונים ממשיכים לגבות את שכר הדירה למרות שהחנויות כמעט ריקות והפדיונות נחתכו.

בתוך כך, קבוצת ביג מסרה היום כי "אנו נמצאים בעיצומה של סערה שעוצמתה גוברת משעה לשעה, אנו בוחנים את ההשלכות וכפי שכתבנו בהודעה לשוכרים שיזמנו בתחילת השבוע נמצא את האיזון הנכון בין הפדיונות לשכירות. נעזור כפי שהבטחנו. בימים הקרובים תינתן לשוכרים הודעה רשמית ומסודרת בנושא. הבטחנו להיות לצידם של השוכרים כמו תמיד ונעשה זאת!! ביג כבר הוכיחה בעבר את השותפות ארוכת הדרך עם השוכרים שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות