אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהלת הקורונה בענף הרכב: טסלה מחזירה עובדים מגרמניה, פורד דוחה השקות צילום: בלומברג

בהלת הקורונה בענף הרכב: טסלה מחזירה עובדים מגרמניה, פורד דוחה השקות

בשל התפשטות הנגיף החזירה יצרנית הרכב החשמלית מגרמניה עובדים שהיו מעורבים בהליך ההקמה של המפעל החדש שלה במדינה. במקביל הודיעה פורד על דחיית אירועי ההשקה של פורד ברונקו

13.03.2020, 20:56 | תומר הדר

בהלת הקורונה משפיעה גם על ענף הרכב: לאחר מספר עיכובים בתהליך ההקמה של מפעל טסלה החדש בגרמניה, כעת טסלה מחזירה את עובדיה מהמדינה. לפי פרסומים בתקשורת הגרמנית, טסלה החזירה מגרמניה כ-30 עובדי חברה אמריקאים שהיו מעורבים בתהליך הקמת המפעל.  

קראו עוד בכלכליסט

טסלה עצמה מיהרה להצהיר כי החזרת העובדים האמריקאים לא תשפיע על קצב הקמת המפעל, אך בפועל בהיעדר חלק מצוות ההקמה קשה לדעת כיצד המהלך ישפיע בפועל. במקביל מודיעה פורד על דחיית אירועי השקתו של אחד מרכבי השטח החשובים ביותר של היצרנית - הברונקו. פורד ברונקו נחשב במקור לרכב השטח הראשון של פורד, ויועד עוד בשנות השישים המאוחרות של המאה הקודמת להתחרות ראש בראש מול ג'יפ. בניגוד ליצרניות רכב כדוגמת שברולט ש"החיו" שמות ישנים כמו הבלייזר אך הצמידו אותם לרכבי כביש-שטח שאינם מיועדים לעבודה קשה, הברונקו החדש היה אמור להיות מתחרה לג'יפ רנגלר, כלומר רכב שטח קשוח.  

מייסד טסלה אלון מאסק, צילום: גטי אימג מייסד טסלה אלון מאסק | צילום: גטי אימג'ס מייסד טסלה אלון מאסק, צילום: גטי אימג

הברונקו היה אמור להיחשף בתערוכת הרכב של ניו יורק ולאחר מכן היצרנית היתה אמורה לקיים שרשרת של אירועי חשיפה שעתה ברור שלא יתקיימו. פורד עצמה מקדמת את הברונקו זה מספר חודשים באמצעות שורה ארוכה של פרסומים החושפים חלקים מהרכב, אך לא את כולו, שפע של סרטונים הרומזים על יכולות השטח ועוד.

כעת ייתכן שפורד תצטרך להסתפק בחשיפה מקוונת בלבד - זאת לנוכח הודעה שפרסמה פורד לעובדיה אודות עבודה מהבית. הודעת פורד בנושא מבהירה כי: "פורד שמה את הבטיחות והבריאות של עובדיה, לקוחותיה וכל הנוגעים בדבר בעדיפות ראשונה. לשמחתנו, השפעת הוירוס בקרב העובדים מוגבלת. במהלך הימים האחרונים הגענו למסקנה שחלה החמרה ואנו פועלים למען בטיחות אנשינו ולהגבלת התפשטות הוירוס בקהילות בהן אנו עובדים וחיים. לכן אנו מורים לכוח העבודה הבלתי הכרחי לעבוד מהבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות