אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: וולמארט וגוגל ישתפו פעולה עם הממשל במאבק בנגיף צילום: youtube

משבר הקורונה

ארה"ב: וולמארט וגוגל ישתפו פעולה עם הממשל במאבק בנגיף

1,700 עובדים בענקית האינטרנט ישתתפו במאמץ להילחם במגפה - בין השאר הם יפתחו אתר סיוע לאזרחים; במקביל, יבוצעו בדיקות קורונה בחניונים של רשתות קמעונאיות; בעבר תקף טראמפ את גוגל, ומתנהלת נגדה חקירת הגבלים עסקיים

14.03.2020, 12:11 | שירות כלכליסט

תאגידים בארה"ב הצטרפו למאבק נגד התפשטות נגיף הקורנה אמש,  לאחר שהנשיא דונלד טראמפ הכריז על מצב חירום.

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ אמר כי גוגל תציע אתר שיסייע לאנשים לקבוע אם הם זקוקים לבדיקות, וכי חברות קמעונאיות יקיימו בדיקות לנגיף לאנשים דרך חלון רכבם בחניונים.

בארה"ב ישנו לחץ גובר על גורמים רשמיים להגדיל ולשפר את הבדיקות לנגיף המתפשט במהירות, שהגיע כמעט לכל מדינה והדביק יותר מ -1,660 אנשים.

"אני רוצה להודות לגוגל. גוגל עוזרת בפיתוח האתר, זה ייעשה מהר מאוד, בניגוד לעבר, כדי לקבוע אם בדיקה מוצדקת ולסייע לבדיקות במקום נוח בקרבת מקום", אמר טראמפ. ,"1,700 מהנדסים מגוגל שעובדים על זה כרגע, רשמו התקדמות אדירה".

לפי מצגת של הממשל, משתמש פוטנציאלי יישאל כמה שאלות באתר, ובהתאם להן יקבל המלצה האם עליו לעבור בדיקה להמצאות הנגיף.

אלה הזקוקים לבדיקה יופנו למקום שבו יוכלו לבצעה - בין השאר בחניונים בהם יבוצעו בדיקות דרך חלון הרכב, כך על פי מצגת הממשל. התוצאות יהיו זמינות באופן מקוון תוך 24 עד 36 שעות.

מטה גוגל, צילום: youtube מטה גוגל | צילום: youtube מטה גוגל, צילום: youtube

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, אמר כי ההכרזה על תאריך ההשקה של האתר תהיה עד יום ראשון בערב..

Verily, חברת טכנולוגיה מתחום הבריאות שנמצאת, כמו גוגל, בבעלות אלפבית, הודיעה כי היא מובילה את המאמץ לפתח את כלי האינטרנט בעזרת עובדי גוגל. "אנו נמצאים בשלבי פיתוח ראשונים, ומתכננים לבצע ניסויים באזור מפרץ סן פרנסיסקו, בתקווה להתרחב יותר עם הזמן", מסרה החברה.

אדם המעורה בנושא סיפר כי כ-1,700 עובדי גוגל התנדבו לעזור במאמצים הקשורים לנגיף הקורונה, אך לא ברור אם כולם מעורבים בפיתוח האתר החדש.

במקביל, רשתות קמעונאיות ישתפו פעולה עם הממשל כדי לסייע בביצוע בדיקה לקורונה. בכירים בוולמארט, טארגט, וולגרינס ו-CVS עמדו לצידו של הנשיא טראמפ בזמן ההכרזה.

הבדיקות יתקיימו בחניונים של הרשתות הקמעונאיות וישלחו למעבדות. אתרי הבדיקה לא ינוהלו על ידי החברות.

שיתוף הפעולה עם ממשל טראמפ מגיע בזמן בו אלפבית ניצבת בפני כמה חקירות בנושאי הגבלים עסקיים בנוגע לעסקי החיפוש והפרסום הדיגיטלי שלה.

בעבר האשים טראמפ את גוגל כי היא מתמרנת את תוצאות החיפוש שלה על מנת להציגו בצורה שלילית. החברה העלתה גם את חמתו של הממשל לאחר שהחליטה לא לחדש חוזה המספק את טכנולוגיות הבינה המלאכותית שלה לתוכנית רחפנים צבאית.

אנדרו ברלו, מומחה בנושא הגבלים עסקיים במשרד עורכי הדין דויל, ברלו ומזרד, אמר כי "זה לא מזיק שגוגל מתקרבת לממשלה. ברור שיש הרבה גורמים שנשקלים במהלך חקירה בנושא ההגבלים העסקיים, שיכולים להשפיע בכל צורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות