אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי: על כל העובדים שעובדים בראשון להגיע מחר לעבודה צילום: טל שחר

משבר הקורונה

לאומי: על כל העובדים שעובדים בראשון להגיע מחר לעבודה

בבנק עדכנו את העובדים בהתנהלות לאחר הכרזת נתניהו. הערב דווח כי במערכת הבנקאית נערכים לעבודה במתכונת חירום וכי הסניפים יפעלו כסדרם

14.03.2020, 23:30 | רחלי בינדמן

בבנק לאומי הגיבו הערב (שבת) להכרזת ראש הממשלה בנימין נתניהו על החרפת הצעדים במאבק נגד הקורונה. "אנו בלאומי ממשיכים בפעילות וממשיכים להיערך", הודיעו הערב בכירי הבנק לעובדים ברקע הצהרת ראש הממשלה. "נדגיש את היותנו ארגון חיוני ולכן חלק מהמגבלות לא חלות עלינו ונועדו להקל על הסקטורים האחרים שאינם חיוניים כמו עסקים קטנים וזאת כדי להמשיך ולהעניק שירות ללקוחותינו", נמסר.

ההנהלה עדכנה את העובדים בהנחיות הבאות: "כל העובדים מתבקשים מחר יום א' 15.3 להגיע לעבודה מלבד עובדים שאינם עובדים בימי ראשון. כך נוכל לבצע יחד התארגנות והיערכות לימים הבאים, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. עובדים שברשותם מחשבים ניידים ואייפדים - מתבקשים להגיע איתם מחר לעבודה, כדי לבצע חלוקה מותאמת במידת הצורך. הורים לילדים קטנים - ללא שינוי מההנחיות שניתנו בשבוע שעבר". ההנחיות שניתנו הן שאין להביא ילדים למשרד אך עובד שיבחר להישאר עם ילדו יצטרך לעשות זאת על סמך ימי החופש שלו. "מנהלי משאבי אנוש יחד עם המנהלים הישירים עומדים לרשותכם בכל שאלה" נמסר.

בנק לאומי, צילום: בלומברג בנק לאומי | צילום: בלומברג בנק לאומי, צילום: בלומברג

מודם יותר הערב דווח כי המערכת הבנקאית נערכת לעבודה במצב חירום. לכלכליסט נודע כי בבנקים נערכים לעבודה במתכונת חיונית בלבד לחמישה שבועות לפחות, קרי עד לאחר הפסח. במערכת הבנקאית מועסקים כ-40 אלף עובדים. המשמעות הצפויה היא ששליש מעובדי הבנקים צפויים להישאר בביתם ללא עבודה, שליש יעבדו מהבית ושליש יצטרכו להמשיך להגיע למקום העבודה. מבנק ישראל נמסר: "המערכת הבנקאית ערוכה להמשיך לתחזק את הכספומטים ולא צפוי שום מחסור במזומן. בנק ישראל מוודא שתחת כל הנחייה הכספומטים הבנקאיים יעבדו כסדרם".

טרם ברור אם שליש מהעובדים שלא יעבדו כלל יקבלו שכר או יצאו לחופשה ללא תשלום. הסניפים יעבדו כרגיל. מוקדי השירות הטלפוני יתוגברו.  בבנקים יצטרכו להמשיך ולהפעיל את מחלקת הסחר הבינלאומי שאחראית בין היתר על העברת תשלומים לספקים מחו"ל, אנשי המיחשוב והסייבר, מתפעלי הכספומטים והעברות המזומנים שעובדים 24 שעות ביממה. הבנקים גם צפויים לתגבר יחידות אשראי עם רפרנטים שיאשרו אשראי ללקוחות עסקיים ופרטיים שיזדקקו לכך.

כספומט. לא צפוי מחסור במזומנים, צילום: אוראל כהן כספומט. לא צפוי מחסור במזומנים | צילום: אוראל כהן כספומט. לא צפוי מחסור במזומנים, צילום: אוראל כהן

דסק המסחר העסקי וחדרי העסקאות ימשיכו לעבוד. הבנקים נערכים גם לפניות הרבות מצד משקיעים בניירות ערך ובונים תשתית שתאפשר ליועצי השקעות גישה למערכות הבנק לצורך עבודה מהבית. מרכז המזומנים ומסלקת הבנק וכן משלוחי ניוד צ'קים וכספומטים נחשבים שירותים חיוניים.

בבנקים לא צופים תרחיש של משיכות מזומנים המוניות בזכות אמצעי התשלום החכמים הקיימים היום כמו כרטיסי האשראי ובכירים במערכת מציינים כי מבדיקה שביצעו גם בסין וגם באיטליה לא נרשמה עלייה במשיכות המזומנים. הבנקים כבר הנחו את העובדים לא להגיע לעבודה עם ילדים מחשש הדבקה ופיצלו בין עובדים חיוניים דרך מעבר לעבודה במוקדי גיבוי.

שני הבנקים הגדולים פועלים ולאומי מחזיקים כ-400 סניפים עם עשרות מבקרים בכל אחד על בסיס יומי כאשר כאמור החלטה על סגירת סניפים משמעה תגבור משמעותי של המוקדים הטלפוניים והשירות הדיגיטלי. מי שעלול לספוג מכת הדף ממעבר הבנקאים לעבודה מהבית הן המסעדות באזורים שבהם הבנקים נמצאים בדגש על אזור רוטשילד ויהודה הלוי בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות