אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשתות אופנה סוגרות את החנויות ושולחות עשרות אלפי עובדים לחופשה ללא תשלום צילום: יריב כץ

משבר הקורונה

רשתות אופנה סוגרות את החנויות ושולחות עשרות אלפי עובדים לחופשה ללא תשלום

בעקבות ההוראה לסגור את כל הקניונים ומרכזי הקניות, קסטרו סוגרת את כל החנויות ושולחת את 6,000 עובדיה לחופשה ללא תשלום. הרשת מפעילה 454 חנויות שייסגרו כולן. גם זארה סוגרת את כל סניפיה. ביג הודיעה כי 13 מרכזי הקניות הפתוחים שלה ימשיכו לפעול. המשביר סוגרת את בתי הכלבו ומוציאה עובדים לחל"ת

14.03.2020, 23:01 | אורנה יפת

בעקבות ההודעה של ראש הממשלה הערב (שבת) על סגירת הקניונים ואיסור התקהלות של מעל 10 עובדים, סוגרת קבוצת קסטרו הודיס, את כל החנויות שלה ומפסיקה פעילות. 6,000 עובדי החברה הוצאו לחופשה ללא תשלום.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת קסטרו הודיס מפעילה 454 חנויות שייסגרו כולם. עם זאת, אתרי האונליין של הקבוצה ימשיכו לעבוד כרגיל. אתר אורבניקה נסגר לאחרונה למכירות ומשמש כאתר תדמיתי בלבד.

אתי וגבי רוטר, מנ"כלי הקבוצה והבעלים לא יקבלו שכר וכל השותפים יקצצו למעלה מ-50% מהשכר. השותפים הבכירים הם יוסי גביזון, ניצן ישראלי, עמית שוק, אורן בר גיל ויובל שני.  

כל חנויות קסטרו נסגרו, צילום: יריב כץ כל חנויות קסטרו נסגרו | צילום: יריב כץ כל חנויות קסטרו נסגרו, צילום: יריב כץ

הערב שלח גבי רוטר, הודעה לעובדים. "כפי שוודאי ראיתם כולכם, בשעה האחרונה הודיע ראש הממשלה על הגבלות נוספות בעקבות משבר הקורונה העולמי, הגבלות אלו כוללות בין היתר סגירה של כל מרכזי המסחר במדינה.

"מאז הקמת החברה בשנת 1950 על ידי אהרון ולינה קסטרו מעולם לא הפסקנו את פעילותנו גם בעתות מלחמה אך, לאור הנחיות הממשלה, אני נאלץ בצער רב להודיע על הדממת כלל פעילות החנויות בקבוצה החל מהלילה. על מנת להבטיח את המשך פעילות הקבוצה בסיום המשבר אנו נאלצים להוציא באופן מיידי את כל עובדי הקבוצה לחופשה ללא תשלום (חל"ת) כפי שנאלצים עסקים רבים במשק הישראלי בכלל, ובתחום הפעילות שלנו בפרט.

"המוסד לביטוח לאומי נערך לשלם דמי אבטלה לעובדים המוצאים לחל"ת בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידו. מייל מפורט בנושא יצא עוד הערב ממשאבי האנוש בקבוצה ובו הסברים נוספים. התקופה הנוכחית הינה קשה לכולנו וטומנת בחובה אי וודאות רבה למשק כולו. אנו עושים כל מאמץ על מנת לצלוח את המשבר הנוכחי בפגיעה קטנה ככל הניתן".

רוטר סיים את המכתב במילים: "אבקש לאחל לכל אחד ואחת מכם ולבני ביתכם בריאות איתנה. אסיים בתקווה, כי המשבר יחלוף בהקדם ונוכל לחזור לפעילות, חזקים ומחוזקים".

מרכזי הקניות הפתוחים של ביג יישארו פתוחים

 

גם קבוצת זארה הודיעה על סגירת כל חנויותיה ממחר.

קבוצת ביג הודיעה על סגירת מרכזי המסחר המקורים שלה. ביג תסגור את מרכזי ביג פאשן בית שמש, טבריה, ירכא וקניון בת ים.

שאר מרכזי ביג הפתוחים, 13במספר, ימשיכו לפעול והחנויות יוכלו לעבוד, אם יבחרו בכך. על פי ההנחיות, ביג תאסור פתיחת בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי במרכזי הקניות שלה.

גם דיזינגוף סנטר בתל אביב יפעל חלקית החל ממחר, ויציע שירותים של בתי עסק חיוניים כמו בנקים, מרפאות, שירותי וטרינריה, סופרמרקט, סופר פארם ודואר. בסנטר פועלים להרחיב את שירות המשלוחים מהחנויות שלא מוגדרות כחיוניות.

החניון של הסנטר ימשיך לפעול במתכונת רגילה, וכך גם החנויות שפונות לרחובות. "אנו מכבדים את ההחלטות וניישם אותן לטובת המבקרים והעובדים הרבים במקום, ומקווים ששגרת חיינו תשוב בהקדם", נמסר.

הערב הודיעה גם רשת בורגראנץ' על סגירת כל הסניפים שלה החל ממחר. "החל ממחר סניפינו יהיו סגורים ללקוחות. הרשת תפעיל את מערך המשלוחים בצורה אחראית תוך דגש על בטיחות העובדים והלקוחות".  

גם המשביר מפסיקה את הפעילות

גם קבוצת המשביר מפסיקה את הפעילות של סניפי בתי הכלבו לאור ההנחיות החדשות ועצרה התקשרות עם ספקים. החברה שבשליטת רמי שביט החליטה על השהיית הפעילות בסניפים עד ל- 18 באפריל. בשל כך, חברה הודיעה למרבית העובדים בבתי הכלבו של המשביר, על יציאה לחל"ת עד לסיום השהיית הפעילות.

בנוסף, המשביר הודיעה לכלל ספקי הרשת ונותני שירותים על הקפאת ההתקשרות עימם והקפאת תשלומים שפרעונם יגיע בתקופת ההשהיה, וזאת עד שהפעילות בסניפים תתחדש.

במשביר צופים כי השהיית הפעילות תפגע בהכנסות החברה ובתוצאות הכספיות וללא יודעת להעריך בשלב זה את עוצמת הפגיעה. "להערכת הנהלת החברה השהיית הפעילות תביא להפחתה ניכרת בהוצאות השוטפות של המשביר בתי כלבו. לאור היות המשבר אירוע מתגלגל, החברה ממשיכה לעקוב באופן שוטף אחר ההתפתחויות וההנחיות", מסרה החברה.

המשביר לצרכן מפעילה 38 בתי כלבו בהם נמכרים מוצרים לבית, תכשיטים, מוצרי אלקטרוניקה, אופנה, הנעלה, מוצרי ספורט וטואלטיקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות