אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר האלכוהול ג'ל יוגבל ל-9.90 שקלים ל-100 מ"ל צילום: טל שובל

משבר הקורונה

מחיר האלכוהול ג'ל יוגבל ל-9.90 שקלים ל-100 מ"ל

לאור מקרים של הפקעת מחירי אלכוהול ג'ל, שר הכלכלה אלי כהן פנה לרשתות והן נענו לבקשתו להגביל את מחיר המוצר. חלקן התחייבו למכור 500 מ"ל ב-19.90 שקל, אך תיתכן הגבלה על מספר היחידות שצרכן יוכל לקנות

15.03.2020, 08:03 | מירב קריסטל

מחיר האלכוג'ל יהיה בפיקוח עצמי, כך התחייבו מספר רשתות מזון ופארם שנענו לבקשתו של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן לשמור על מחיר מקסימום לאלכוהול ג'ל שלא יעלה על 9.90 שקלים ל-100 מ"ל.

קראו עוד בכלכליסט

המוצר יימכר במחיר זה ומטה ברשתות רמי לוי, שופרסל, Be של שופרסל, יוחננוף, יינות ביתן ויקטורי וסופר פארם. לא מן הנמנע שיימכר במחיר זה גם ברשתות נוספות.

תיתכן הגבלה בחלק מהרשתות על מספר היחידות שניתן לרכוש לאור המחיר ולנוכח התנפלות צרכנים על המוצר. בשופרסל נמסר שלא יוגבל כרגע מספר הפריטים.

לפי השר, חלק מהרשתות אף הביעו נכונות למכור כמות של 500 מ"ל במחיר שלא יעלה על 19.90 שקל.

מדובר באחד המוצרים המבוקשים ביותר ברשתות השיווק בשבועות האחרונים, בשל התפשטות נגיף הקורונה והחובה לשמור על ידיים נקיות על מנת לצמצם את סיכויי ההידבקות. שתי היצרניות הגדולות של אלכוהול ג'ל, ד"ר פישר וסנו, עברו לייצור של 24 שעות ביממה במקום פעמיים בחודש.

ייצור של ג ייצור של ג'ל אלכוהולי | צילום: טל שובל ייצור של ג

צרכנים העלו לאחרונה לרשתות החברתיות תמונות של הפריט, לפיהן הוא נמכר בין היתר ב-33.90 שקל ל-100 מ"ל ברשת סופר-פארם. הרשת קראה לכך "טעות בתמחור" ופרסמה מחירון למוצרי האלכוהול ג'ל ברשת.

ממשרד הכלכלה נמסר כי "יצרני המוצר ציינו היום כי לא קיים מחסור שלא מאפשר את המשך הייצור, אלא ביקושים גבוהים מאוד, אשר הביאו להעדר המוצר מהמדפים, אך הוא ימשיך להיות מסופק לרשתות בימים הקרובים.

"בתוך כך, ממשרד הכלכלה והתעשייה נמסר כי אין כל מחסור במוצרי מזון, הייצור נמשך והאספקה לארץ סדירה".

שר הכלכלה מדגיש שסופרמרקטים ורשתות פארם יהיו פתוחים וכי אין צורך להתנפל על המדפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ועכשיו. .. להלן האמת:
בתור מישהו שעובר אישית בין יצרני האלוכג'ל ומדבר אתם, להלן הנתונים האמתיים: אין חומרי גלם. האלכוהול במחסור. ואם כבר יש - מחירו קפץ בצורה כזו שהייצור התייקר מאוד גם עבור היצרנים. ההזמנות הפתוחות של המפיצים שאינן מסופקות הן באורך של חודשים של ייצור. אין בקבוקים אין משאבות לבקבוקים הגדולים יותר. אין כרגע גם צפי להמשך ייצור. הדרך היחידה לספק את הביקוש: ייבוא. לגבי הצורך באלכוג'ל - לא ממש ברור. מים וסבון עושים עבודה טובה יותר (וזו הערכה של כל המומחים ללא יוצא מן הכלל!) רק אם אין אפשרות לשטוף ידיים באופן רגיל, מומלץ להשתמש בג'ל ברמה של "יותר טוב מכלום" המוצרים היעילים ביותר הם ה"אלכוהול כלורקסידיני", דוגמת הספטול, שלא רק מחטאים אלא גם מונעים הידבקות-מחדש למשך פרק זמן שיכול להימשך גם שעות. אבל לך תוציא לאנשים את ההיסטריה מהראש או תשנה להם את ההרגלים!
מורה נבוכים  |  16.03.20
לכל התגובות