אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משנה מודל: ביג תגבה מהשוכרים שכר דירה כאחוז מהפדיון

משנה מודל: ביג תגבה מהשוכרים שכר דירה כאחוז מהפדיון

רשתות המרכולים והפארמים שממשיכים לעבוד רגיל במרכזי המסחר ובקניונים, והוכרזו עסקים חיוניים, וימשיכו לפעול באופן מלא -ישלמו לביג שכר דירה כרגיל

15.03.2020, 09:21 | אורנה יפת

קבוצת ביג הודיעה הבוקר לשוכרים כי היא מבטלת את תשלום שכר הדירה הבסיסי עבור חודש אפריל ושכר הדירה שישולם יהיה בהתאם למכירות בפועל בחודש אפריל. המודל לפיו יקבע גובה התשלום יהיה אחוז מהפדיון כפי שמופיע בחוזה השכירות של כל אחד אחד מהשוכרים אל מול קבוצת הנדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

לרוב, בחוזים של נדל"ן מסחרי נקבע תשלום כחלק מהפדיון שעומד בין 6%-8% ממחזור המכירות, בהתאם למשא ומתן בין השוכר לקניון ועל פי אופי העסק וגודל הקמעונאי. אחוז מהפדיון מתייחס רק לשכר הדירה ולא לדמי הניהול שמשולמים בכל מצב. בקבוצת ביג דמי הניהול נמוכים ועומדים על 20 שקל למ"ר. בקניונים המקוריים של קבוצות הנדל"ן גובים דמי ניהול של בין 80 ל-100 שקל למ"ר.

חי גאליס מנכ"ל ביג חי גאליס מנכ"ל ביג חי גאליס מנכ"ל ביג

בשל סגירת חלק ממרכזי המסחר, הודיעה ביג לשוכרים כי דמי הניהול ישולמו על פי החלק היחסי בלבד של ימי העבודה שיתאפשרו במרכזים בחודש אפריל, על פי ההנחיות של הרשויות ועל פי פתיחת החנויות בפועל.

במידה ובחנות ספציפית יפחת הפדיון בחודש אפריל מ-70% מהפדיון החודשי הממוצע של החנות בשנת 2019, ביג הודיעה כי תבחן הפחתה נוספת על פי שיקול דעתה.

רשתות המרכולים והפארמים שממשיכים לעבוד רגיל במרכזי המסחר ובקניונים, והוכרזו עסקים חיוניים, ואשר ימשיכו לפעול באופן מלא, ישלמו לביג שכר דירה כרגיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות