אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבלנים במו"מ עם המלונאים לאיתור פתרונות לינה לעשרות אלפי פלסטינים עובדי בניין

בלעדי לכלכליסט

הקבלנים במו"מ עם המלונאים לאיתור פתרונות לינה לעשרות אלפי פלסטינים עובדי בניין

המל"ל צפוי לאשר תוספת 40 אלף היתרים ל-15 אלף היתרים המאושרים כיום, אך רק לאחר שהקבלנים יציגו פתרונות לינה במלונות המרוחקים ממקומות מיושבים: אתמול אושר כי עובדי בניין פלסטינים יקבלו היתר לינה לכל הזמן בו ייסגרו מעברי הגבול, כדי למזער את הנזק לענף הבנייה בעקבות הקורונה

15.03.2020, 12:22 | אמיתי גזית
התאחדות הקבלנים בוני הארץ במגעים עם התאחדות המלונות במטרה לאתר קבוצה של בתי מלון שבה אפשר לשכן את עשרות אלפי עובדי הבניין הפלסטינים שצפויים לקבל היתר לינה לשבועות שבהם ייסגרו מעברי הגבול בעקבות משבר הקורונה. כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

כיום בשיגרה יש היתרי לינה ל-15 אלף עובדים, הקבלנים שמעסיקים אותם הם אלה שאחראים לסידורי הלינה שלהם. בעקבות התוכנית לסגור את מעברי הגבול, התאחדות בוני הארץ ומשרד הבינוי במגעים עם המועצה לביטחון לאומי להוספת עוד 40 אלף היתרי לינה, כך שבסך הכל ילונו בארץ 55 אלף עובדים, וזאת כדי למזער את הנזק לענף הבנייה.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

הנטייה של המל"ל היא לאשר זאת, אך רק לאחר שהקבלנים יציגו פתרונות לינה מרוחקים ממקומות מיושבים. עלות ההלנה תושת על חברות הבניה, והערכה היא כי בסופו של דבר העלויות הנוספות יגולגלו למחיר הדירות.

ראול סרוגו נשיא התאחדות הקבלנים ובוני הארץ מסר לכלכליסט: "במסגרת המאמץ להבטיח המשך פעילות מקסימלית אפשרית של ענף הבניה והתשתיות, אנו פועלים כדי למצוא פתרונות הלנה זמניים לעובדים שיוספו למכסת בעלי אישור הלינה בישראל. בשלב זה אנחנו רואים הזדמנות לנצל את הירידה הדרמטית בתפוסת המלונות ולהלין בהם את העובדים. מגעים בעניין זה כבר החלו.

"הכוונה היא להלין את העובדים שיקבלו אישור של מערכת הביטחון מחוץ למרכזי אוכלוסיה בישראל. אנחנו ממשיכים לבחון אופציות נוספות וכלים שיבטיחו את המשך הבניה כדי למנוע קריסה של ענף הבניה והתשתיות שעלולה לפגוע פגיעה רחבה מאוד בציבור רוכשי הדירות ובמשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות