אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אונ' הרווארד מפסיקה את השיעורים פרונטליים - תיעזר בוורביט הישראלית ללימוד מהבית צילום: Harvard

אונ' הרווארד מפסיקה את השיעורים פרונטליים - תיעזר בוורביט הישראלית ללימוד מהבית

גם האוניברסטיה היוקרתית סוגרת את שעריה בעקבות נגיף הקורונה אך תקיים שיעורים מקוונים ובאמצעות בינה מלאכותית תשלח את תמלולם המלא לכל התלמידים

15.03.2020, 12:32 | מאיר אורבך

נגיף הקורונה לא פסח על האוניברסיטה היוקרתית הרווארד שהחליטה להפסיק את העברת השיעורים הפרונטליים במוסד, ולהיעזר בשירותי חברת וורביט הישראלית על מנת להעביר את תמלול השיעורים לסטודנטים.

קראו עוד בכלכליסט

איסור התקהלויות ובידודם של אנשים רבים ברחבי העולם מקשה על קיום לימודים כסדרם ומביאים חברות וגופים לחיפוש אחר פתרונות להעברת תכנים גם מרחוק, כדי לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בשגרת החיים. חברת ורביט (Verbit) הוקמה לפני 3 שנים ומפתחת כלים טכנולוגיים לתמלול באמצעות השילוב בין בינה מלאכותית ואינטליגנציה אנושית. החברה מעניקה שירות ל-150 לקוחות ברחבי העולם, וכעת במהלך התפשטות הנגיף, הופכת למשמעותית במיוחד עבור המוסדות להשכלה הגבוהה איתם היא עובדת. הפלטפורמה מתפקדת בימים כתיקונם במוסדות יוקרתיים, דוגמת הרווארד וסטנפורד כפלטפורמה להנגשת שיעורים והרצאות לסטודנטים בעלי מוגבלויות. המרצים המעבירים את השיעורים מוקלטים בזמן אמת, והתוכן מתומלל באופן מיידי ומופיע ישירות על צג המחשב של הסטודנט באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.
אוניברסיטת הרווארד , צילום: בלומברג אוניברסיטת הרווארד | צילום: בלומברג אוניברסיטת הרווארד , צילום: בלומברג

בימים אלו, על מנת למנוע את התפשטות הנגיף בין כותליה, הנחתה אוניברסיטת הרווארד להפסיק את העברת השיעורים הפרונטליים במוסד. הפלטפורמה הישראלית של וורביט זיהתה עליה משמעותית בשימוש בשירותיה. "אין ספק כי קיים צורך למנוע התקהלויות, אני שמח כי למרות שהטכנולוגיה שלנו איננה מיועדת לזמני חירום, אנו יכולים לסייע ולהקל במעט את הקושי של הסטודנטים הנאלצים להשאר בבידוד." אומר תום ליבנה, מנכ"ל ומייסד החברה.

תום ליבנה. מנכ"ל ומייסד שותף של חברת Verbit, צילום: שלומי יוסף תום ליבנה. מנכ"ל ומייסד שותף של חברת Verbit | צילום: שלומי יוסף תום ליבנה. מנכ"ל ומייסד שותף של חברת Verbit, צילום: שלומי יוסף

הטכנולוגיה מביאה את התמלול לדיוק של כ90%, אבל את הדיוק הסופי ל99% מעניקה החברה באמצעות כ15,000 מתמללים אנושיים ברחבי העולם. "למטבע של מניעת התקהלויות יש גם את הצד של מי שנשאר בבית, ואכן אני יכול להגיד כי אנחנו מזהים גם עליה בביקוש לעבודה מהבית, כנראה כי אנשים מחפשים פתרון שיקנה להם גם יציבות כלכלית במצב הזה" אומר תום. באסיה ישנה עליה של כ40% בפניות לעבוד כמתמללים, במזרח אירופה עליה של כ30%, באוסטרליה ניו זילנד 25% ובסין, שם החלו לעבוד רק לאחרונה, כבר יש עליה של כ35%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות