אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה: מי שיפר את חובת הבידוד ייקנס ב-5,000 שקל

משבר הקורונה

הממשלה אישרה: מי שיפר את חובת הבידוד ייקנס ב-5,000 שקל

שוטרים ופקחי הרשויות המקומיות יוכלו להטיל קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות.. מי שלא ידווח למשרד הבריאות על כניסה לבידוד או על חזרה ממדינה המחייבת בבידוד ייקנס ב-3,000 שקל ומי שלא יציית להוראה על פיזור התקהלות ייקנס ב-5,000 שקל

15.03.2020, 14:41 | עמיר קורץ

הממשלה אישרה היום (א') בישיבתה המיוחדת שורה של תקנות לשעת חירום, שיזם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, לטובת ההתמודדות עם נגיף הקורונה וההגנה על בריאות הציבור.

קראו עוד בכלכליסט

עפ"י התקנות שאושרו, יוכלו שוטרים ופקחי הרשויות המקומיות, להטיל קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות שהוצאו על ידי משרד הבריאות, במטרה למנוע התפשטות הנגיף והדבקת האוכלוסייה. כוונתו זו של ארדן נחשפה בשבוע שעבר בכלכליסט.

השר  לביטחון פנים, גלעד ארדן , צילום: מוטי קמחי השר לביטחון פנים, גלעד ארדן | צילום: מוטי קמחי השר  לביטחון פנים, גלעד ארדן , צילום: מוטי קמחי

על הפרת חובת הבידוד יוטל קנס של 5,000 שקל. על הפרת חובת הדיווח למשרד הבריאות על כניסה לבידוד או על חזרה ממדינה המחייבת בבידוד,  יוטל קנס של 3,000 שקל. על הפרת הוראת שוטר על התפזרות התקהלות המנוגדת לצו, יוטל קנס של 5,000 שקל.

אדם בבידוד התעטש בכוונה על הפקחים של משרד הבריאות אדם בבידוד התעטש בכוונה על הפקחים של משרד הבריאות אדם בבידוד התעטש בכוונה על הפקחים של משרד הבריאות

בנוסף, אושרו תקנות ,שנועדו למנוע התפשטות של הקורונה לתוך בתי הסוהר כדי להגן על אוכלוסיית האסירים והעצורים החשופים יותר לנגיף בשל הצפיפות במתקן סגור.

עפ"י התקנות החדשות, דיוני הארכות מעצר יתקיימו ללא נוכחות פיזית של העצורים, ויתנהלו באמצעים טכנולוגיים כגון בשיחת וידאו או בשיחת וידאו טלפונית. כמו כן, הוגבלו הביקורים לאסירים ועצורים כולל הגבלת כניסות עורכי הדין למתקני הכליאה. במשך תקופת התקנות לשעת חירום, התייעצות עם עורך דין תתבצע באמצעות שיחות טלפון.

ארדן אמר כי "כדי לעצור את התפשטות הקורונה ולהגן על בריאות הציבור, עלינו ליזום כל הזמן ולשנות את דפוס הפעולה השגרתי של גופי בטחון הפנים ובאמצעות היוזמות שלנו נוכל לנצח במערכה הגורלית הזו".

אמש התקבל דיווח במשטרת מחוז תל אביב אודות חשד להפרת צו הבידוד על ידי גבר בן 47 בתל אביב.

המשטרה הצליחה לאתר את האיש ברחוב בוגרשוב, ולאחר שסירב להימצא בבידוד הוא נעצר על ידי השוטרים.

מחקירה ראשונית עלה כי מדובר באותו הגבר אשר אתמול היה מעורב בתקיפת מאבטחים ברכבת ההגנה בתל אביב והוברר כמפר בידוד. האיש נעצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות