אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השלישית: עתירה לבג"ץ - למנוע מנתניהו את הרכבת הממשלה צילום: אלכס קולומויסקי, אלעד גרשגורן

בחירות 2020

בפעם השלישית: עתירה לבג"ץ - למנוע מנתניהו את הרכבת הממשלה

העתירה הוגשה כבר פעמיים ונדחתה בשל היותה מוקדמת מדי. היום, 121 מבכירי המשק מגישים אותה שוב - בסמוך לפגישת נשיא המדינה ראובן ריבלין עם בני גנץ ובנימין נתניהו. הנשיא צפוי להטיל את משימת הרכבת הממשלה על גנץ, שקיבל 61 המלצות מחברי הכנסת - אך גם לדחוק בשניים להקים ממשלת אחדות

15.03.2020, 20:58 | משה גורלי

העתירה למנוע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה, חוזרת הערב (א') בפעם השלישית לבג"ץ. העתירה הוגשה כבר פעמיים ונדחתה בשל היותה מוקדמת מדי. היום, 121 מבכירי המשק והחינוך, באמצעות עו"ד דפנה הולץ-לכנר, שהגישה בתחילת השנה את העתירה הראשונה (את השנייה הגישה מיד לאחר הבחירות התנועה לאיכות השלטון) מגישים אותה שוב.

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו ובית המשפט העליון, צילום: אלכס קולומויסקי, אלעד גרשגורן נתניהו ובית המשפט העליון | צילום: אלכס קולומויסקי, אלעד גרשגורן נתניהו ובית המשפט העליון, צילום: אלכס קולומויסקי, אלעד גרשגורן

זאת, ממש בסמוך לפגישת נשיא המדינה עם בני גנץ ובנימין נתניהו, כאשר הנשיא צפוי להטיל את משימת הרכבת הממשלה על גנץ שקיבל 61 המלצות מחברי הכנסת. עם זאת, הנשיא צפוי לדחוק את השניים לממשלת אחדות. בנסיבות הללו, לא מן הנמנע שבג"ץ יקבע שוב, בפעם השלישית, שהעתירה מוקדמת מדי. "במידה ויחליט להטיל את התפקיד על המשיב 2 (נתניהו – מ.ג.) יתבקש בית המשפט הנכבד להתיר לעותרים להוסיף את נשיא המדינה כמשיב לעתירה". העתירה כעת הוגשה נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ונגד נתניהו.

העתירה מופנית ליועץ, ודורשת ממנו חוות דעת בשאלה האם הדין מתיר להטיל את המשימה על נתניהו, נאשם בעבירות חמורות שיש עמן קלון. "בשל היעדר חקיקה מפורשת המסדירה את הדין וקובעת האם ניתן להטיל את תפקיד הרכבת ממשלת ישראל הבאה על חבר כנסת הנאשם בעבירות חמורות אלו, מתנהלת המערכת הפוליטית בכללותה, מיום היוודע דבר הגשת כתב האישום, בתוך ערפל ואי וודאות משפטית קשה, כאשר ההשלכות המשפטיות של עצם הגשת כתב האישום על השאלה האם ניתן להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על נאשם בעבירות עם קלון, אינן ידועות לה", כותבת הולץ-לכנר.

על העתירה הראשונה נמנו 67 איש. על עתירה זו חתומים 121 אנשים, וביניהם: ד"ר ארנה ברי, עמי איילון, רות ארנון, דב מורן, אביהו בן-נון, יובל דיסקין ורבקה כרמי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות