אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן הולדינגס: עלייה של 17% ברווח הנקי ב-2019; דאגה מהשפעות המשבר צילום: עמית שעל

תדיראן הולדינגס: עלייה של 17% ברווח הנקי ב-2019; דאגה מהשפעות המשבר

חברת המזגנים מציינת כי גם לפגיעה הצפויה בכוח הקנייה, בשל המשבר הכלכלי, יכולה להיות השפעה שלילית על מכירות המזגנים; את 2019 סיימה תדיראן עם שיפור של 17% ברווח הנקי, ל-70.5 מיליון שקל

16.03.2020, 11:15 | אורנה יפת

תורה של תדיראן הולדינגסלצאת באזהרה בדבר השלכות מגיפת הקורונה על הפעילות" "התפשטות נגיף הקורונה וההשלכות הנובעות מכך, בין היתר, הוראות הגורמים הממשלתיים וכניסה לבידוד של אנשים רבים בעולם וביחס לחברה בפרט בסין ובישראל, עלול להשפיע על עסקי החברה ותוצאותיה, בין היתר, בשל עיכובים באספקה של מוצרים מוגמרים וחומרי גלם אשר החברה רוכשת מספקים בסין", מציינת החברה, במסגרת פרסום הדוחות הכספיים שלה.

קראו עוד בכלכליסט

תדיראן רוכשת  קונה את מרבית המזגנים שלה מספק סיני גדול, Gree, וחשופה מאד להשפעת נגיף הקורונה על היצרן - שכן כ-90% מפעילות תדיראן נובעת מתחום המיזוג האוויר. עד כה, להשלכות נגיף הקורונה לא היתה השפעה מהותית על עסקי החברה, בין היתר מכיוון שהספק הסיני של המזגנים חזר לעבודה במתכונת כמעט מלאה - כך שאין צפי לפגיעה בשרשרת האספקה.

יחד עם זאת, תדיראן מדווחת כי היא מתקשה להעריך את גודל הפגיעה והיקפה במהשך הדרך, בעיקר בשל השפעות מאקרו רוחביות. "להמשך התפשטות הקורונה עלולות להיות השפעות מאקרו רוחביות ובכלל זה עיכובים בבנייה אשר עלולים להשפיע על היקף או דחייה בביקושים למוצרי החברה, קיטון בצריכה הפרטית לאור סגירת מקומות ציבוריים, כניסה לבידוד בהיקף משמעותי בישראל, פגיעה משמעותית במצב הכלכלי בעולם ובישראל אשר עלול להוביל לפגיעה בכושר הקנייה של הצרכנים".

יבואנית מוצרי החשמל מציינת עוד כי העסק יכול להיפגע גם מהחמרה בהוראות משרד הבריאות, "אשר עלולה להוביל למגבלות ואיסורים אשר יפגעו במהלך העבודה התקין במשרדי החברה, מפעל החברה, עבודת אנשי הלוגיסטיקה והמכירות. כל אלה אם יתממשו, כולם או חלקם, עלולים להשפיע על עסקי החברה ותוצאותיה לרבות באופן מהותי", לשון הדיווח.

תדיראן הולדינגס סיימה את שנת 2019 עם עליה של 7.8% במכירות שהסתכמו ב-853.6 מיליון שקל בעיקר בשל עלייה במכירות מזגנים. הרווח התפעולי השנתי של תדיראן עלה ב-4.5% ל-ל-91.5 מיליון שקל. תדיראן רשמה בשורה התחתונה עלייה של 17% ברווח הנקי, שהסתכם ב-70.5 מיליון שקל.

בסיכום הרבעון הרביעי רשמה החברה ירידה של 8.5% בהכנסות ל-162 מיליון שקל - הרווח הנקי עלה ב-9% ל- 20 מיליון שקל. את 2019 סיימה תדיראן עם עליה של 17% ברווח הנקי שהסתכם ב-70.5 מיליון שקל. 

משה ממרוד , צילום: עמית שעל משה ממרוד | צילום: עמית שעל משה ממרוד , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות