אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממחר: צמצום בפעילות הבנקים, יפעלו רק 250 סניפים מתוך 1,000 צילום: ארווין

משבר הקורונה

ממחר: צמצום בפעילות הבנקים, יפעלו רק 250 סניפים מתוך 1,000

עפ"י הנחיית בנק ישראל, ללקוחות מגיל 70 ומעלה יינתן מענה מותאם ומורחב. הכספומטים הבנקאיים והשירותים האוטומטיים מחוץ לכל הסניפים ימשיכו לעבוד כסדרם

16.03.2020, 11:23 | עמרי מילמן

בנק ישראל הודיע היום (ב') כי בעקבות הנחיות משרד הבריאות על צמצום הפעילות, החל ממחר (ג') לפחות 25% מהסניפים ייתנו שירות לקוחות פרונטלי. החל ממחר. משמעות הדבר היא כי 250 סניפים ברחבי הארץ מתוך כ-1,000 יישארו פתוחים לקהל.

ההנחיה קובעת כי בנקאים רשאים לצמצם את שירותי קבלת הקהל שלהם לסניפים ייעודיים בלבד, כאשר קביעת הסניפים הייעודיים למתן שירות קבלת קהל תתחשב בשיקולים כמו פיזור גיאוגרפי, גודל הסניף, קיום קופה ועוד.

לפי הנחיית הפיקוח על הבנקים, כדי לצמצם את הסיכון להידבקות, מוצע שהבנק יעגן מנגנון של ויסות עומסי קהל בסניפים שיוותרו פתוחים כמו דרישה מלקוחותיו לקבוע תור מראש, הצבת עמדת ביטחון בכניסה לסניף וכו'. אותם סניפים יידרשו לתת שירותים לכלל לקוחות הבנק, כאשר הבנקים נדרשים לפרסם באתרים שלהם אילו סניפים יוותרו פתוחים.

סניף בנק, צילום: עזרא לוי סניף בנק | צילום: עזרא לוי סניף בנק, צילום: עזרא לוי

בבנק ישראל מציינים כי הכספומטים הבנקאיים והשרותים האוטומטיים מחוץ לכל הסניפים ימשיכו לעבוד כסדרם.

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "השירות הבנקאי הפרונטאלי לציבור ירוכז בסניפים ייעודיים בפריסה ארצית. בסניפים אלה ניתן יהיה לבצע פעולות חיוניות, שאינן ניתנות לביצוע באמצעים בנקאיים ישירים. ללקוחות מגיל 70 ומעלה יינתן מענה מותאם ומורחב. הכספומטים הבנקאיים ימשיכו לעבוד כסדרם.  הצעד יאפשר המשכיות במתן השירותים הבנקאיים לציבור הרחב, תוך שמירה על בריאותו ועל בריאות עובדי הבנקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות