אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרי סנטרו ברמלה: הזדמנות לדירה במרכז הארץ – במחירי פריפריה

פרי סנטרו ברמלה: הזדמנות לדירה במרכז הארץ – במחירי פריפריה

היעד של רמלה להפוך למטרופולין מוביל מתורגם לתנופת בנייה ופיתוח בשטח, ומאפשר למשפחות צעירות להגשים את חלום הדירה. אלדד פרי: "זה רק עניין של זמן עד שרמלה תמצב את עצמה כאחת הערים המבוקשות למגורים"

18.03.2020, 15:18 | מאת רונן ניב
בעוד בעשור האחרון נהנו ערי השפלה ובהן נס ציונה, רחובות וראשון לציון מפריחה נדלנית ומעלייה בערך הנכסים שבתחומן, נותרה שכנתן רמלה מאחור. תדמית אפרורית והגירה שלילית הרחיקו ממנה יזמים ופרויקטים, אלא שבעיר סירבו להרים ידיים. עם שאיפה להפוך את רמלה למטרופולין מוביל ושלל תוכניות בקנה, עושה רושם כי העיר שכבר חצתה את רף 80 אלף התושבים ניצבת בפתחו של עידן חדש ומבטיח.

ההערכות האופטימיות באשר לעתידה של רמלה נסמכות במידה רבה על התחדשות המע"ר (מרכז עסקים ראשי), אשר אמור להציג מודל אפקטיבי של עירוב שימושים עם 1,250 יחידות דיור, 300 חדרי מלון, מבני ציבור ו-125 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה. לפי התכנון, בלב המתחם יוקם מדרחוב מסחרי שיהפוך להיות חלק מהציר התיירותי של העיר ויקשר בין האתרים ההיסטוריים, בהם מתחם המגדל הלבן ובריכת הקשתות המפורסמת.

 

קראו עוד בזירת הנדל"ן

"רמלה הולכת לתנופת פיתוח שלא היתה כמותה", מצהיר ראש העיר, מיכאל וידל. "התחדשות מרכז העסקים הראשי (המע"ר), הקמת שכונות חדשות במסגרת הסכם הגג, קידום התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות, תוכניות לשדרוג אזורי התעסוקה, וכמובן המעבר הצפוי של הבקו"ם – כל אלה מהווים הזדמנות לפיתוח מרכז העיר ולהגדלת היצע השטחים המודרניים למסחר ותעסוקה".

 

 

ראש העיר רמלה, מיכאל וידל. "תנופת פיתוח שלא היתה כמותה" ראש העיר רמלה, מיכאל וידל. "תנופת פיתוח שלא היתה כמותה" ראש העיר רמלה, מיכאל וידל. "תנופת פיתוח שלא היתה כמותה"

 

את הפוטנציאל הטמון ברמלה המתחדשת זיהו זה מכבר יזמי הנדל"ן הגדולים. כך למשל, בזמן ששכונות דוגמת קרית האומנים ונאות שמיר כבר מושכות אליהן אוכלוסייה מחוץ לעיר, ומחזירות הביתה רמלאים שעזבו, פרויקט פרי סנטרו (PERI CENTRO) של פרי נדל"ן מקבוצת אלדד פרי, מהווה נדבך חשוב בשינוי אופיו ותדמיתו של מרכז העיר הוותיק. במסגרת המיזם, במתחם ברחוב הפלמ"ח יוקמו חמישה בניינים חדישים - שלושה בני 15 קומות ושניים בני 9 קומות, הכוללים בסה"כ 292 חידות דיור, כאשר 60 מתוכם ישווקו בידי רשות מקרקעי ישראל.

 

"רמלה היא עיר בצמיחה, ואנחנו רוצים להיות חלק מהתהליך", מסביר אלדד פרי, יו"ר ומייסד קבוצת אלדד פרי, את הסיבות מאחורי ההחלטה להגיע לרמלה. "מדובר למעשה בעיר היחידה במרכז  הארץ שטרם עשתה את הקפיצה הגדולה, ואין לי ספק שזה רק עניין של זמן עד שהיא תמצב את עצמה כאחת הערים המבוקשות למגורים, ולא רק בסביבתה. יש פה הזדמנויות נדלניות שאין במקומות אחרים, ואת זה יותר ויותר גורמים מתחילים להפנים".

מנגישים את המחירים

פרויקט פרי סנטרו מבקש לתרגם את החזון הלכה למעשה, ולהנגיש את העיר לקהל יעד רחב: משפחות צעירות, משפרי ומצמצמי דיור; בני העיר שמבקשים להישאר ברמלה ולגדל בה את ילדיהם; משפחות מהפריפריה שרוצות להתקרב למרכז, ולחילופין, משפחות מגוש דן המבקשות להתרחק מהרעש ומההמולה.

בתכנון הפרויקט ניתן ביטוי גם להיבט החברתי, עם היצע מגוון הן בגודלן של הדירות והן במספר החדרים – משלושה ועד פנטהאוזים. בנוסף ייהנו הדיירים העתידיים ממרפסות מרווחות בשטח של 12 מ"ר, חניה על שמם בטאבו ומחסנים לפי דרישה.

לדברי פרי, ההזדמנויות הייחודיות של רמלה באות היטב לידי ביטוי במחירי הפרויקט: עלות דירת 3 חדרים היא מסכום התחלתי של 1.19 מיליון שקל, כשדירת 4 חדרים ניתן להשיג בפחות מ-1.5 מיליון שקל. "הפרויקט מאפשר לכל משפחה להגשים את חלום הדירה, ולא רק ברמת הקלישאה", מבהיר פרי. "בזכות המחירים פה, גם לאוכלוסייה ללא גב כלכלי איתן יש הזדמנות לשים את ידה על נכס למגורים". הוא מוסיף כי פרויקט פרי סנטרו מקודם אמנם במסגרת השוק החופשי, אך "מאפשר לא רק להגיע לדירה בעלויות של תוכנית מחיר למשתכן, אלא גם מספק מפרט עשיר החוסך מהדיירים הוצאות נוספות שיידרשו במעלה הדרך".

 

אלדד פרי. "לאפשר לכל משפחה להגשים את חלום הדירה" אלדד פרי. "לאפשר לכל משפחה להגשים את חלום הדירה" אלדד פרי. "לאפשר לכל משפחה להגשים את חלום הדירה"

 

"זו תהיה 'שכונה בתוך שכונה'", מרחיב פרי, "מה שיאפשר לדיירים ליהנות גם מאיכות חיים של שכונה שקטה, מבודדת ושלווה, וגם מנגישות קלה ומהירה למוקדים מרכזיים כמו משרדי הממשלה, בניין העירייה, קניון רמלה והשוק. יתרון נוסף בפרויקט, טמון בסמיכות לתחנת הרכבת שנמצאת במרחק הליכה".

תחנת הרכת שהזכיר פרי משתלבת היטב במהפכה התחבורתית העוברת על העיר, עם מגוון פרויקטים בהשקעה כוללת של כמיליארד שקל. אחד המיזמים המרכזיים הוא כביש 200, אשר יתחבר לצירי התנועה הראשיים – כבישים 1,6, 431, 40 ו-44 - וישחרר עומסי תנועה בכניסות וביציאות מהעיר. פתיחתו של הכביש צפויה בעוד חודשים ספורים, ובעירייה כבר מסמנים אותו כ"ציר מרכזי לשדרוג מערך תשתיות הכבישים והתחבורה לרמלה וממנה". המסתייעים בתחבורה ציבורית ייהנו מקו המטרו המתוכנן אשר יקשר את רמלה לערי השפלה, גוש דן והשרון.

גם מערכת החינוך בעיר מבצעת קפיצת מדרגה, כשבמהלך העשור האחרון זכתה רמלה פעמיים בפרס החינוך הארצי. משאבים רבים מושקעים בשורה של תוכניות, פרויקטים ומיזמים, במטרה להמשיך ולהזניק את החינוך המקומי קדימה.

מנוע נוסף שעתיד לסייע למינופה של רמלה ולספק מקומות עבודה חדשים לתושבי האזור, הוא המעבר של הבקו"ם מתל השומר לעיר. מלבד הבקו"ם יאכלס הבסיס החדש גם את השלישות, מפקדות זרוע היבשה ואכ"א, ויכלול מרכז רפואי, מעבדות, מרכז הדרכה ומרכזי שירות של צה"ל. בו בזמן נמשכות במרץ העבודות לבנייתו של בנק הדם החדש של מד"א, כשגם מינהלת הארגון תעבור לפעול בעיר.

 

פרויקט פרי סנטרו. איכות חיים של שכונה מבודדת, עם נגישות למוקדים המרכזיים של העיר פרויקט פרי סנטרו. איכות חיים של שכונה מבודדת, עם נגישות למוקדים המרכזיים של העיר פרויקט פרי סנטרו. איכות חיים של שכונה מבודדת, עם נגישות למוקדים המרכזיים של העיר

הזדמנות שלא תחזור

על רקע הפיתוח המסיבי ולאור המגמות בשנים האחרונות, לא נראה כי רמלה תישאר "נוחה" מבחינת מחירי הדירות בשטחה לאורך זמן: לפי אתר מדלן, מחירה הממוצע של דירה ברמלה טיפס בחמש השנים האחרונות בקרוב ל-50% - ממיליון שקל באוקטובר 2014 ל-1.47 מיליון שקל באוקטובר 2019. לפי מדלן, ניצבה רמלה במקום השני בין ערי ישראל ב-2017 בכל הנוגע לתשואה על הון, עם תשואות של 9.2%. גם באשר לרמת התשואה לשכר דירה, רמלה גבוה בצמרת עם 3.4%.

במבט קדימה, ובהתחשב במשאבים הרבים המושקעים בשדרוגה של העיר, הערכה בקרב מומחי הנדל"ן כי המחירים ברמלה עוד רחוקים ממיצוי. "זו גם הסיבה שהפרויקט שלנו מייצר עניין גדול בקרב משקיעים, שכבר חושבים על התשואה", אומר פרי. "הנדל"ן ברמלה נמצא בגרף עלייה, וזהו הטיימינג האידיאלי להשקיע לפני שהמניה מזנקת. המחירים של היום לא יחזרו, חלון ההזדמנויות הולך ומצטמצם. כבר היום ניתן לראות כי הערים המתפתחות במעגל השני והשלישי של תל אביב, ובהן רמלה, מנקזות אליהן אט אט את תשומת הלב. אני מאמין שבשנים הבאות הן גם אלו שיתנו את הטון".

פרי סנטרו – תעודת זהות

הפרויקט: מתחם הכולל 5 בניינים ו-292 יחידות דיור, 60 מתוכם ישווקו בידי רשות מקרקעי ישראל

המיקום: רחוב הפלמ"ח, רמלה

תהמיל הדירות: דירות 5-3 חדרים, מיני-פנטהאוזים ופנטהאוזים

המחירים: החל מ-1.19 מיליון שקל לדירת שלושה חדרים בשטח של 66 מ"ר; החל מ-1.29 מיליון שקל לדירת 3 חדרים בשטח של 75 מ"ר; החל מ-1.49 מיליון שקל לדירת 4 חדרים בשטח 90 מ"ר; החל מ-1.56 מיליון שקל לדירת 4 חדרים בשטח של 95 מ"ר

האכלוס המשוער: 2024-2023

החברה היזמית: פרי נדל"ן מקבוצת אלדד פרי

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו
נדל"ן בינלאומי