אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתדרות המורים דורשת לשלם לעובדי ההוראה שכר מלא בתקופת ההשבתה צילום: אורן אגמון

הסתדרות המורים דורשת לשלם לעובדי ההוראה שכר מלא בתקופת ההשבתה

במכתב לנתניהו טוענת יו"ר הסתדרות המורים, יפה בן דוד, כי משרד האוצר מציע לשלם שכר למורים המלמדים מרחוק רק בתמורה לקיצור החופש הגדול

16.03.2020, 13:00 | שחר אילן
מחריף העימות בין הסתדרות המורים לממשלה. יו"ר הסתדרות המורים, יפה בן דוד, שלחה הבוקר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו היא מאשימה את האוצר בהפגנת "יחס מזלזל למורים ולתרומתם". בן דוד דורשת מנתניהו להורות למשרד האוצר לשלם את שכר המורים במלואו.

קראו עוד בכלכליסט

ביום ראשון בבוקר נפגשו נציגי הסתדרות המורים עם אנשי האוצר. האוצר טען בפגישה כי המורים, כמו עובדים אחרים במשק, אינם זכאים לשכר בתקופת ההשבתה. האוצר מציע לשלם שכר מלא על השבועיים שעד חופשת פסח בתמורה לוויתור של המורים על שבועיים בחופש הגדול. המורים טענו שהם עובדים בהיקף רחב בלמידה המקוונת ודרשו שכר מלא ללא תנאי.

יפה בן דוד על רקע כיתה ריקה, צילום: אורן אגמון יפה בן דוד על רקע כיתה ריקה | צילום: אורן אגמון יפה בן דוד על רקע כיתה ריקה, צילום: אורן אגמון

"ציבור עובדי ההוראה, לרבות המנהלים, המורים והגננות מקיימים את כל הנחיות משרד החינוך הקשורות ללמידה מרחוק ואף מעבר לכך", כתבה בן דוד לנתניהו. הדבר כולל לדבריה "הכנת מערכי שיעור, שיעורים on line, העלאת משימות, בדיקת משימות ונוכחות, עריכת מבחנים מקוונים, טיפול בתקלות וכן קשר רציף בדוא"ל, בווטסאפ ובטלפון עם הורים ותלמידים. גם הגננות מכינות מערכי שיעור, מצלמות את עצמן ושולחות לתלמידים, מעבירות שיעורים בלייב בפייסבוק, נמצאות בקשר עם ההורים ושולחות הצעות רבות לפעילות במהלך היום".

בן דוד ביקרה בחריפות את התנהלות הממשלה כלפי המורים. "משרד החינוך לא מצא לנכון לשלוח נציג לישיבה, למרות שהוא זה שקובע את המשימות לעובדי ההוראה ודורש מהם לעבוד", כתבה. "נדהמתי מהיחס המזלזל של אחד מבכירי משרד האוצר לגבי התרומה של עובדי ההוראה במשבר הנוכחי. מבחינת משרד האוצר, עובדי ההוראה אינם עובדים ולכן עליהם לוותר על ימים אלו ממכסת ימי חופשת הקיץ כדי לקבל את מלוא שכרם כעת. לא יקום ולא יהיה".

בן דוד הוסיפה: "הסתדרות המורים לא תיתן יד לניצול משבר הקורונה, כדי לפגוע בשכרם ובמעמדם של עובדי ההוראה אני קוראת לך להתערב ולהנחות את משרד האוצר לשלם לעובדי ההוראה את השכר הרגיל ובמלואו".

בן דוד לא פירטה במכתבה האם היא שוקלת להודיע על שיבוש הלמידה מרחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות