אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש נענה לאלשטיין ומנע מבנק אגוד לממש מניות כלל ביטוח בגלל הקורונה

בלעדי לכלכליסט

ביהמ"ש נענה לאלשטיין ומנע מבנק אגוד לממש מניות כלל ביטוח בגלל הקורונה

השופט איתן אורנשטיין הוציא צו מניעה זמני לבקשת אי.די.בי פתוח, שמונע מהבנק למכור את המניות של חברת הביטוח שלגביהן קשור אגוד בעסקאות החלף עם אי.די.בי; אלשטיין ביקש למנוע את המכירה בשל המשבר שגורם לצניחה בערך המניות

16.03.2020, 17:08 | גולן חזני
נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין ממשיך לקבל את בקשות החברות לצווי מניעה נגד מהלכים שיכולים לפגוע בהם בשל משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי אמש (א') הוציא אורנשטיין צו מניעה זמני לבקשת אי.די.בי פתוח, שמונע מבנק אגוד למכור את המניות של כלל ביטוח שלגביהן קשור אגוד בעסקאות החלף (Swap) עם אי.די.בי פתוח.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: איתן שגב אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: איתן שגב אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: איתן שגב

אי.די.בי פתוח מחוייבת במקרה של ירידה במניות כלל ביטוח להזרים הון נזיל לסגירת הפער ממחיר העסקה, ובשבועיים האחרונים הזרים בעל השליטה באי.די.בי, אדוארדו אלשטיין, 64 מיליון שקל לצורך זה בעקבות המשבר בשווקים.

בסוף השבוע עצר אלשטיין את ההזרמות שאותן ביצע כערבויות מחברת אירסה שבשליטתו, ובנק אגוד ביקש למכור את המניות. אלשטיין פנה באמצעות עורכי הדין פיני רובין וכפיר ידגר לבית המשפט המחוזי, וביקש למנוע מאגוד את מכירת המניות, בשל משבר הקורונה.

אגוד מחזיק בבטוחות של 150 מיליון שקל ויתרת החוב של אי.די.בי כלפיו היא של 23 מיליון שמולן הוא מחזיק בבטוחות של 4.1% ממניות כלל שאותן ביקש למכור. אי.די.בי ציינה כי שווי הבטוחות הוא 53 מיליון שקל, כמעט פי שניים וחצי מהיקף החוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות