אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת ביג תחזיר דמי שכירות לעסקים שנסגרו בגלל הקורונה צילום: חיים הורנשטיין

בלעדי לכלכליסט

קבוצת ביג תחזיר דמי שכירות לעסקים שנסגרו בגלל הקורונה

הקבוצה, שמפעילה 25 מרכזי קניות, לא תגבה דמי שכירות עבור הימים שבהם בתי הקפה והחנויות נאלצו לסגור את שעריהם

16.03.2020, 15:39 | נווית זומר

קבוצת ביג מרכזי קניות, שבשליטת משפחת נפתלי, הודיעה היום בצעד יוצא דופן כי תחזיר לשוכרים את דמי השכירות היחסיים עבור ימי עבודה בחודש מארס שבהם  נאלצו לסגור את עסקיהם. מדובר בבתי הקפה והמסעדות בכל מרכזי ביג, שנסגרו לגמרי לפי הוראת שעה, וכן בעסקים במתחמי ביג הממקורים בירכא, טבריה, בית שמש ובת ים ובמיני מולים בתוך מרכזי ביג הפתוחים, כמו בבאר שבע, שנסגרו אף הם.

קראו עוד בכלכליסט

מתחם ביג בנצרת, צילום: גיל נחושתן מתחם ביג בנצרת | צילום: גיל נחושתן מתחם ביג בנצרת, צילום: גיל נחושתן

ביג הודיעה כבר בשבוע שעבר שתעבור באפריל לשיטת חישוב המתחשבת בשוכרים ולפיה שכר הדירה ישולם לפי אחוז מהמכירות. עד כה קבוצות הקניונים הגדולות מליסרון ועזריאלי לא נתנו לשוכרים מענה דומה. קבוצת עזריאלי הודיעה לפני שבוע על דחיית תשלום דמי השכירות עבור חודש אפריל, אך לא העניקה הנחה או שינוי בשיטת החישוב, כמו תשלום לפי פדיון. ההודעה של עזריאלי עוורה מרי בקרב השוכרים שהכריזו כי יחדלו לשלם שכירות וה ויבטלו הוראות קבע. ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת מליסרון שבשליטת ליאורה עופר הודיעה לשוכרים כי מ-1 באפריל לא ייגבו דמי שכירות אם החנות תישאר סגורה במהלך כל החודש.

קבוצת ביג היא הראשונה, ועד כה היחידה, שהודיעה לשוכרים על מעבר לגבייה לפי אחוזים מהפדיון. בנוסף החליטה הקבוצה כי אם בעל עסק יראה ירידה ירידה של יותר מ-30% במחזור המכירות בחודש אפריל,יותאם לו פתרון פרטני ולא ייגבה ממנו אחוז מכלל המכירותיו.

לקבוצת ביג 25 מרכזי קניות שבהם פועלים 1,000 בתי עסק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות