אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת חוץ וביטחון: איכון מכשירי הסלולר למעקב אחרי חולי קורונה יידחה צילום: יריב כץ

ועדת חוץ וביטחון: איכון מכשירי הסלולר למעקב אחרי חולי קורונה יידחה

הסיבה לדחיית המהלך בוועדה בראשותו של גבי אשכנזי מכחול לבן, שדנה בבקשת רה"מ נתניהו להסמכת השב"כ במיגור הקורונה, היא שלא הספיקה להצביע על התקנות לפני השעה 16:00, שבה כוננה הכנסת ה-23

16.03.2020, 17:43 | צבי זרחיה

ועדת המשנה הזמנית למודיעין ושירותים חשאיים, של ועדת החוץ והביטחון הזמנית, בראשות ח"כ והרמטכ"ל לשעבר, רא"ל (מיל') גבי אשכנזי (כחול לבן), דחתה

את בקשתו של רה"מ בנימין נתניהו, להסמכת השב"כ לאיכון הטלפונים הסלולריים של אזרחים, זאת כדי למגר את התפשטות נגיף הקורונה. 

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה לדחייה היא שהוועדה קיבלה היום ב-13:05 את בקשת הממשלה לדיון בנושא ולא הספיקה להצביע על התקנות לפני השעה 16:00, שבה כוננה הכנסת ה-23.

רא"ל במיל רא"ל במיל' גבי אשכנזי. עמד בראש הוועדה | צילום: יריב כץ רא"ל במיל

נודע כי על אף שהבקשה לדיון הגיעה בעיתוי זה, הנחה יו"ר הוועדה את מנהל הוועדה לפנות לאישור קיום הדיון, כמתחייב בכנסת מעבר, ולכינוס חברי הוועדה והגורמים הרלוונטיים. אישור זה מטהתקבל בשעה 14:20, כשעה וחצי לתום הכנסת ה-22 ופיזורה של הוועדה הקיימת.

הממשלה דנה בנושא שעות ארוכות, במספר דיונים, ויו"ר הוועדה הנחה כי הוועדה לא תאשר את ההסמכה המבוקשת ללא הבנה מלאה של תמונת המצב והצורך העומדים בבסיס הבקשה.

מטרתה של הוועדה שהתכנסה היום, הייתה ללמוד לעומק את השלכות הבקשה, לשמוע את גורמי המקצוע, ולאפשר לחברי הכנסת לבחון את נחיצותה, היקפה ונקודת האיזון המתבקשת בין שמירת בריאות הציבור לשמירת זכויות הפרט.

לבקשתו של יו"ר הוועדה אשכנזי, ועל דעת חבריה, הוחלט כי באופן חריג ביותר לוועדת משנה חלק מן הדיון יהיה לא חסוי, באופן בו פרוטוקול חלק זה של הדיון יהיה גלוי לעיון התקשורת והציבור. יצוין כי הוועדה פנתה לאישור קיום דיון במליאת הוועדה על נושא נגיף הקורונה כבר מספר פעמים, אך דיון זה לא אושר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות