אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגה אור מבטלת את שכר הדירה למחצית חודש מרץ ולאפריל צילום: ורד פיצ׳רסקי

בלעדי לכלכליסט

מגה אור מבטלת את שכר הדירה למחצית חודש מרץ ולאפריל

ל"כלכליסט" נודע כי חברת הנדל"ן הודיעה לשוכרים כי לא תגבה את דמי השכירות הבסיסיים של מחצית חודש מרץ, החל מה-15 במרץ, ושל חודש אפריל כולו; רשתות הפארמה והמרכולים, המתנהלים כעסק חיוני ישלמו דמי שכירות כרגיל

16.03.2020, 19:42 | אורנה יפת

חברות הנדל"ן המסחרי, ודווקא הקטנות שביניהן, החלו להבין שהשוכרים במצוקה ושהצרה הזו לא מנותקת מהם, ועל כן החלו לפעול. ל"כלכליסט" נודע כי חברת מגה אור של צחי נחמיאס הודיעה לשוכרים כי לא תגבה את דמי השכירות הבסיסיים של מחצית חודש מרץ, החל מה-15 במרץ, ושל חודש אפריל כולו.

קראו עוד בכלכליסט

דמי השכירות שישולמו יהיו בהתאם לפדיון בפועל בתקופה האמורה, על פי האחוז מפדיון הקבוע בהסכם השכירות בין השוכר לחברה. גם שוכרים שאין להם בחוזה סעיף של תשלום אחוז מהפדיון, יקבלו הנחה בשיעור הירידה במכירות.

מנכ"ל מגה אור, צחי נחמיאס, צילום: ורד פיצ׳רסקי מנכ"ל מגה אור, צחי נחמיאס | צילום: ורד פיצ׳רסקי מנכ"ל מגה אור, צחי נחמיאס, צילום: ורד פיצ׳רסקי

במכתב ששלח היום (ב') מנכ"ל מגה אור החזקות, איתמר רגב, לשוכרים, הוא ציין: "שוכרים אשר ההסכם עימם אינו קובע תשלום על פי פדיון, אלא דמי שכירות קבועים, ייהנו מהנחה בדמי השכירות בשיעור בו ירד פדיון המכירות שלהם לתקופה האמורה לעומת פדיון המכירות שלהם בחודשים אלו לשנה אשתקד. לצורך קבלת ההנחה האמורה מתבקשים אותם שוכרים ליצור קשר עם מנהל המרכז ולהציג בפניו דוחות פדיון לחודשים מרץ אפריל שנה שעברה והשנה הנוכחית, מאומתים על ידי רואה חשבון. דמי ניהול ישולמו על פי החלק היחסי בלבד של ימי העבודה שהתאפשרו ויתאפשרו במרכזים בתקופה האמורה על פי הנחיות הרשויות ופתיחת החנויות בפועל".

רשתות הפארמה והמרכולים, המתנהלים כעסק חיוני ישלמו דמי שכירות כרגיל.

מוקדם יותר היום הודיעה גם קבוצת ביג לשוכרים כי בקניונים הסגורים שלה בירכא, בת ים, ביג בית שמש וביג טבריה, יבוטל שכר הדירה עבור חודש במרץ, בימים שהקניונים היו סגורים. "במרכזי ביג הפתוחים שעדיין פעילים נבצע בסוף החודש בדיקת עומסים ובעת הצורך נזכה בהתאם לאחוז מפדיון החוזי. במידה והמרכזים ייסגרו בהמשך החודש, נזכה על ימי הסגירה ונבצע בדיקת עומס על ימי העבודה בפועל", כתב מנכ"ל הקבוצה חי גאליס לשוכרים. "עסקים במרכזים הפתוחים שנאלצו לסגור על פי הנחיית רשויות יזוכו בהתאם לקניונים הסגורים", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות