אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערן סער במכתב קשה לדירקטוריון דסק"ש: אלשטיין פיטר אותי כדי לחלק דיבידנד צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

ערן סער במכתב קשה לדירקטוריון דסק"ש: אלשטיין פיטר אותי כדי לחלק דיבידנד

המנכ"ל המפוטר של דסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין כתב לדירקטורים בחברה שהופעלו עליו לחצים חריגים לאשר דיבידנד, סער הוסיף כי הוצע לו להתפטר והוא סירב; דסק"ש דוחה את הטענות: "בין אלשטיין לסער נתגלעו חילוקי דעות"

17.03.2020, 09:06 | גולן חזני

מכתב קשה ששלח אתמול (ב') מנכ"ל דסקונט השקעות (דסק"ש) המפוטר ומנכ"ל אי.די.בי ערן סער לדירקטורים בדסק"ש, חושף את ההתנהלות הקשה של החברה והמהלכים שקדמו לפיטוריו.

קראו עוד בכלכליסט

סער ציין בפתיחת המכתב את העובדה שקרא על פיטוריו במאיה - אתר ההודעות של הבורסה - כפי שנחשף בכלכליסט. "נדהמתי לגלות מקריאה באתר המאיה כי הסתיימה כהונתי כמנכ"ל דסק"ש, כי סיום הכהונה אינו כרוך בנסיבות שיש לציבור עניין בהן וכי מונה מנכ"ל חדש תחתי".

בעל השליטה באי.די.בי ובדסק"ש, אדוארדו אלשטיין, צילום: איתן שגב בעל השליטה באי.די.בי ובדסק"ש, אדוארדו אלשטיין | צילום: איתן שגב בעל השליטה באי.די.בי ובדסק"ש, אדוארדו אלשטיין, צילום: איתן שגב

"כשעה לאחר מכן קיבלתי הודעה מיו"ר הדירקטוריון (אדוארדו אלשטיין, ג"ח) כי בישיבה מוקדם יותר באותו יום החליט הדירקטוריון לפטר אותי מיידית. להחלטה לא קדם הליך המתחייב עפ"י דין. לא הועלו בפניי טעמי הפיטורים, וחמור מכך - לא ניתנה לי הזכות שבדין להישמע בפני חברי הדירקטוריון בטרם התקבלה ההחלטה על פיטוריי בניגוד לדין".

סער מדגיש שמכתבו מופנה לדירקטורים שנדרשים לחובת זהירות ואמונים כלפי החברה, מה שרומז לצעדים שאולי ינקוט נגדם בעתיד. "במשך שלושה חודשים אני עושה לילות כימים כמנכ"ל דסק"ש, להבטיח כי פעולותיה הן לטובת החברה וכלל בעלי מניותיה. בתקופה זו נאלצתי לצערי להדוף הצעות לעסקאות ופעולות שלעניות דעתי לא עלו בקנה אחד עם טובת החברה.

"בימים האחרונים הופעלו עלי לחצים חריגים מצד מר אלשטיין לאשר דיבידנד מיידי בהיקף עשרות מיליוני שקלים. בשיחותי עם אלשטיין הבהרתי לו כי לאור השינויים הדרמטיים שאירעו בשווקים בשבועות האחרונים, שהובילו את תשואת החברה ל-15% ואת רמת המינוף ל-90%, ויצרו חוסר ודאות משמעותי באשר ליכולת החברה לפרוע את התחייבויותיה, הרי שחלוקה כעת היא מהלך פיננסי מסוכן וחסר אחריות ואינה עומדת במבחני יכולת הפירעון הקבועים בדין.

"בצהרי יום ראשון הציע לי אלשטיין להתפטר מכהונתי כמנכ"ל דסק"ש, כביכול בטענה שקיים מתח בין תפקידי בדסק"ש ותפקידי כמנכ"ל אי.די.בי. אין ספק שההצעה נועדה לסלול את הדרך לחלוקת הדיבידנד או שמא לקידום עסקה אחרת שקיים חשש אם תיטיב עם החברה.

"הודעתי לאלשטיין שאין בכוונתי להתפטר, אלא להמשיך לשרת את החברה וכלל בעלי מניותיה ונושיה. בשיחות חזרתי על עמדתי לא לחלק דיבידנד מדסק"ש, מה שמאיין את הטיעון על חשש לניגוד עניינים בין שני התפקידים. שעות אחדות לאחר מכן גיליתי כי כהונתי הסתיימה".

סער האשים את דסק"ש בפרסום הודעה לא נכונה לגבי נסיבות ההתפטרות, והוסיף כי "הגילוי שהוגש לרשות אינו תואם את המציאות כמפורט לעיל, הן באשר לנסיבות סיום הכהונה והן בקשר עם הודעת החברה לפיה נסיבות סיום הכהונה אינן מעניינו של הציבור".

המכתב פורסם באתר מאיה, לדרישת רשות ניירות ערך. דסק"ש הגיבה בהודעה לבורסה כי ההחלטה אושרה על ידי הדירקטוריון כשלנגד עיניו השיקולים הבאים: א. בין אלשטיין לבין סער נתגלעו חילוקי דעות שהגיעו לכדי חוסר אמון; ב. בעת הזאת נדרשת הפרדה בין תפקיד מנכ"ל דסק"ש לתפקיד מנכ"ל אי.די.בי; ג. בפני הדירקטוריון הוצג מועמד ראוי לתפקיד המנכ"ל אשר נאות להיכנס מיידית לתפקיד על מנת להבטיח המשך ניהול רציף של החברה.

עוד הוסיפה דסק"ש כי היא דוחה את הטענות של סער, כולל הטענה כי מדובר בנסיבות התפטרות שיש לציבור עניין בהן, וכי החברה מצרה שפרטי המכתב פורסמו בעיתונות בטרם הגיע לחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות