אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני האג"ח בדסק"ש מזהירים את הדירקטורים מחלוקת דיבידנד בחברה צילום: סיוון פרג'

בלעדי לכלכליסט

נאמני האג"ח בדסק"ש מזהירים את הדירקטורים מחלוקת דיבידנד בחברה

חברת הרמטיק שלחה מכתב לדירקטוריון החברה בעקבות פיטורי המנכ"ל ערן סער, שטען כי פוטר לאחר שסירב לבקשת בעל השליטה אדוארדו אלשטיין לחלק דיבידנד; "חלוקת דיבידנד בתקופה כזו היא בלתי סבירה בעליל"

17.03.2020, 11:04 | גולן חזני

נאמני סדרת האג"ח של דיסקונט השקעות (דסק"ש) נכנסים לפעולה בעקבות האירועים האחרונים בחברה ופיטוריו של המנכ"ל ערן סער, לטענתו לאחר שסירב לחלק דיבידנד לבקשתו של בעל השליטה אדוארדו אלשטיין.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי במכתב ששלחה חברת הרמטיק, המשמשת נאמן לסדרה ו' הגדולה, לדירקטוריון דסק"ש ונושאי המשרה כולל המנכ"ל החדש דורון כהן, מזהירה הרמטיק מפני חלוקת דיבידנד בחברה, שנועד לשרת את האינטרסים של אלשטיין.

מימין: בעל השליטה בדסק"ש אדוארדו אלשטיין והמנכ"ל המפוטר ערן סער, צילום: עמית שעל מימין: בעל השליטה בדסק"ש אדוארדו אלשטיין והמנכ"ל המפוטר ערן סער | צילום: עמית שעל מימין: בעל השליטה בדסק"ש אדוארדו אלשטיין והמנכ"ל המפוטר ערן סער, צילום: עמית שעל

"חלוקת דיבידנד בדסק"ש בתקופה כזו, בשים לב למצב הקיצוני השורר במשק בימים אלה, היא בלתי סבירה בעליל ואינה עולה בקנה אחד עם חוק החברות", כתבו בהרמטיק.

"כל החלטה שתאפשר הוצאת כספים מקופת דסק"ש בתקופה קשה זו, ובשעה שהבטחת נזילות בדסק"ש היא משימה ראשונה במעלה, צפויה לפגוע ביכולת הפירעון של דסק"ש, אינה עולה בקנה אחד עם טובת דסק"ש, ותמיכה בהחלטה כזו תהווה הפרה של חובת הזהירות וחובות האמונים של נושאי המשרה כלפי החברה".

הרמטיק, ששלחה את המכתב באמצעות עורכי הדין גיא בכר וסיני אליאס, הוסיפה כי כל החלטה בעניין תהיה נגועה בידי בענייניו האישיים של אלשטיין ואי.די.בי פתוח שנתונה בקשיים תזרימיים משמעותיים.

"ננקוט בכל האמצים למניעת חלוקה אסורה ונראה בכל אחד מהדירקטורים ונושאי המישרה אחראים לכל נזק ישיר או תוצאתי שייגרמו מהחלוקה האמורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות