אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכני ביטוח מנצלים את המשבר כדי לשווק ביטוחי חיים צילום: שאול גולן

משבר הקורונה

סוכני ביטוח מנצלים את המשבר כדי לשווק ביטוחי חיים

הבוקר הופצה הודעה על ידי סוכנות ביטוח בשם פוליביט לפיה "ביטוח החיים צפוי לעלות בקרוב משמעותית". ברשות שוק ההון מסרו: פייק ניוז: מלשכת סוכני הביטוח נמסר: "לא מכירים החלטה על ייקור תעריפים"

17.03.2020, 13:51 | רחלי בינדמן

יש מי שמנסה לבצע ניצול ציני של המשבר החמור שחווה המשק המקומי והכלכלה העולמית. הבוקר קיבלו שורה של אנשים, חלקם אזרחים עובדי צה"ל, הודעת טקסט מטרידה ומפחידה "הודעה חשובה לציבור העובדים!"

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה נכתב "עקב משבר הקורונה תעריפי ביטוח החיים צפויים לעלות בקרוב באופן משמעותי. פוליביט סוכנות לביטוח דואגת לכם ולבני משפחותיכם לתעריפי ביטוח חיים הטובים ביותר גם בימים קשים אלו". הסוכנות מפנה למספר טלפון וכותבת "נציג יחזור אליכם להוריד דאגה מראשכם בתקופה הקשה הזו לכולנו".

אמבולנס של מד"א , צילום: שאול גולן אמבולנס של מד"א | צילום: שאול גולן אמבולנס של מד"א , צילום: שאול גולן

מפניית כלכליסט לרשות שוק ההון נמסר כי מדובר במסר שקרי ולא נכון וכי המשבר לא אמור להביא לייקור תעריפי ביטוחי החיים. חשוב להבין, ביטוח חיים משווק עד לגיל יציאת המבוטח לפנסיה. במידה ותהיה תמותה גבוהה מאד בישראל של אנשים בני 67 ומטה, אכן חברות הביטוח עלולות לספוג תשלומים רבים לשארים. אלא שבשלב זה, ובתקווה שכך יישאר, אין תמותה בישראל.

הנגיף גם קטלני הרבה יותר לאוכולוסיה המבוגרת שכלל לא זכאית לביטוח חיים. אם כבר רוצים להיות ציניים, תמותה גבוהה של קשישים דווקא מסייעת לחברות הביטוח שכן יש להן התחייבויות כבדות לתשלום קצבאות ביטוחי המנהלים שמושפעות לרעה מעלייה בתוחלת החיים.

כך או כך, כאמור, אין כרגע שום תרחיש של עלייה בביטוחי החיים ולהיפך, יש חשש לניצול ציני של המשבר כדי לשכנע אנשים לשלם דווקא כעת על פוליסת ביטוח חיים, כשרבים עלולים דווקא לאבד את מקום עבודתם.

מלשכת סוכני הביטוח נמסר: "לא מכירים החלטה על ייקור תעריפים ומכאן שאין לייחס לכלל סוכני הביטוח רצון וכוונה לניצול המצב. ההיפך, סוכני הביטוח נמצאים בימים אלו לצד המבוטחים בכמה חזיתות ובהן סיוע בהגשת תביעות,ייעוץ והכוונה בנוגע לחסכונות הפנסיונים ושירות וטיפול בעת המשבר. כל נסיון לייחס לסוכני הביטוח כוונה של ניצול עקב פירסום של סוכן בודד לא ראוייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות