אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא מתחרה בדיין: הגיש הצעה לרכישת מניות דלק קידוחים מסיטי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

טדי שגיא מתחרה בדיין: הגיש הצעה לרכישת מניות דלק קידוחים מסיטי

שגיא הגיש לבית המשפט המחוזי הצעה מחייבת לרכישת 12% מהאחזקות בחברה תמורת 62.7 מיליון דולר; אמיר דיין חתם עם סיטיגרופ על רכישת המניות תמורת 57 מיליון דולר, אך בית המשפט הוציא צו מניעה זמני לעסקה

17.03.2020, 14:17 | גולן חזני
המיליארדר טדי שגיא נכנס לקרב מול אמיר דיין על מניות דלק קידוחים שמוכרת סיטיגרופ. לכלכליסט נודע כי שגיא הגיש לבית המשפט המחוזי הצעה לרכוש את המניות (12%) תמורת 62.7 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה של שגיא הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, לסיטי ולקבוצת דלק של יצחק תשובה, שמחזיקה בשליטה בדלק קידוחים. ההצעה שהגיש שגיא היא מחייבת, במזומן ובאישור בית המשפט.  

מימין: בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה ואמיר דיין, צילומים: עמית שעל, Alexander Korner מימין: בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה ואמיר דיין | צילומים: עמית שעל, Alexander Korner מימין: בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה ואמיר דיין, צילומים: עמית שעל, Alexander Korner

שגיא יבצע את העסקה באמצעות גלוב אינבסט לימיטד שבבעלותו. הוא לא מתנה את העסקה בבדיקות נאותות או מימון בנקאי אלא במזומן ותוך יומיים של עסקים.

טדי שגיא, צילום: אוראל כהן טדי שגיא | צילום: אוראל כהן טדי שגיא, צילום: אוראל כהן

דיין, עם זאת, חתם עם סיטי על רכישת המניות תמורת 57 מיליון דולר ובכפוף לאישור בית המשפט שהוציא צו מניעה זמני לעסקה לבקשת קבוצת דלק. זו טענה כי הירידות במניה נבעו מכוח עליון וממשבר הקורונה, וכי סיטי נהגה באגרסיביות לממש את הבטחון של המניות שניתנה עבור הלוואה שיתרתה 57 מיליון דולר.

ההצעה של שגיא גבוהה ב-5.7 מיליון דולר מזו של דיין וככל הנראה הועברה גם לסיטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות