אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנחיות חדשות: "אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת" צילום: רויטרס

משבר הקורונה

הנחיות חדשות: "אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת"

לפי ההוראות של משרד הבריאות, "אין לצאת מהבית למעט לעבודה, הצטיידות במזון ותרופות ולשירותים חיוניים אחרים"; עוד עולה כי "אין לצאת מהבית לפארקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים אחרים, למעט יציאה של ילדים במסגרת המשפחה"

17.03.2020, 14:16 | שירות כלכליסט ו-ynet

משרד הבריאות החמיר את הנחיות החירום כחלק מהמאבק לבלימת התפשטות נגיף הקורונה. לפי המשרד "אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת (עבודה בהתאם למגבלות הקבועות שיפורטו להלן ובהתאם לתקנות שיפורסמו בנפרד, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים אחרים)".

להנחיות החדשות לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

עוד נקבע כי אין לצאת מהבית לפארקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים אחרים, למעט יציאה של ילדים במסגרת המשפחה בלבד או עם בעל חיים (באופן בודד).  

כמו נמסר כ "אין לקיים חוגים כלל, גם לא במספר מינימאלי של משתתפים, ובכלל זה חוגי ספורט וחדרי כושר. כלל זה חל גם על חוגים המתקיימים במסגרת ציבורית וגם במסגרות פרטיות. ניתן לצאת לפעילות ספורט לא מאורגנת בקבוצה של עד 5 אנשים תוך הקפדה על מרחק שני מטרים".

עלייה במספר המחלימים

324 בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה בישראל על פי הנתונים הרשמיים של משרד הבריאות. לאחר שבמשך כמה ימים מספר החולים שהחלימו מהנגיף עמד על ארבעה בני אדם בלבד, ביממה האחרונה נוספו לרשימת המחלימים שבעה בני אדם - שישה בשיבא ואחת בסורוקה.

דיזינגוף סנטר ריק, צילום: רויטרס דיזינגוף סנטר ריק | צילום: רויטרס דיזינגוף סנטר ריק, צילום: רויטרס

מבית החולים שיבא בתל השומר נמסר כי שישה מהמטופלים המאושפזים ביחידה המיוחדת לטיפול בחולי קורונה ישתחררו בקרוב, לאחר שבדיקותיהם שהגיעו שללו את הימצאות הנגיף בגופם. ד"ר גדי סגל, מנהל היחידה המיוחדת לטיפול בחולי הקורונה, אמר: "אני מקווה שככל שירבו האנשים שחוזרים לחיים תקינים, כך יבינו כולם כי ניתן לנצח את המחלה וככל שנקפיד לציית להוראות משרד הבריאות כך המחלה תלך ותכחד".

הבוקר נמסר מבית החולים סורוקה בבאר שבע כי אמש שוחררה לביתה אישה בת 49 שאושפזה ביחידה לפני ששה ימים והבריאה. תוצאות בדיקות חוזרות שנעשו לה היו שליליות לנגיף, והיא שוחררה כאמור לביתה, במצב כללי טוב.

אוהל הבדיקה בפארק הירקון, צילום: נדב אבס אוהל הבדיקה בפארק הירקון | צילום: נדב אבס אוהל הבדיקה בפארק הירקון, צילום: נדב אבס

בתוך כך, במטרה להעלות את כמות הבדיקות בישראל הקים משרד הבריאות אוהל בדיקה מיוחד בחניון גני יהושע בתל אביב במטרה לבצע בדיקות קורונה לאלפי ישראלים. הבדיקה שתתבצע בסגנון "דרייב אין", במהלכו ידרשו הנהגים להישאר ברכבם ולא לצאת החוצה, תיערך במקום בדומה למודלים במזרח הרחוק.

את הבדיקות יערכו חובשים ופרמדיקים של מד"א, שקיבלו את מתחם החנייה מעיריית תל אביב. היום הוכנס ציוד לרב למתחם המגודר והחלו תדרוכים לכוחות במקום כדי לאפשר בדיקה של כמה שיותר ישראלים, תוך שמירה על הסדר. ייתכן שהמתחם יתחיל לפעול כבר בשעות אחר הצהריים.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות