אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמוטריץ' מבטל בחקיקה את "חוק טיבי" לפיצוי נוסעים לחו"ל שטיסתם התבטלה צילום: Airways

סמוטריץ' מבטל בחקיקה את "חוק טיבי" לפיצוי נוסעים לחו"ל שטיסתם התבטלה

משרד התחבורה פירסם תזכיר טיוטת חוק בעניין. סמוטריץ' הודיע על כך לח"כ ארבל שהציע לו לבטל את החוק. "התפרצת לדלת פתוחה, למרות רצוני להתקין את ביטול ״חוק טיבי״ בתקנות לשעת חרום עמדת היועמ״ש שיש לעשות זאת בחקיקה בכנסת"

17.03.2020, 19:44 | צבי זרחיה

משרד התחבורה מבקש לבטל בחקיקה את "חוק טיבי" שמעניק פיצוי לנוסעים לחו"ל שטיסתם התבטלה. כך הודיע הערב שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳ לח״כ משה ארבל מש"ס שהציע לו לבטל את החוק.

סמוטריץ' כתב לארבל "התפרצת לדלת פתוחה, למרות רצוני להתקין את ביטול ״חוק טיבי״ בתקנות לשעת חרום עמדת היועמ״ש שיש לעשות זאת בחקיקה בכנסת. ואכן היום פורסמה טיוטת הצעת החוק באתר משרד המשפטים לעיון הציבור במשך שבוע ולאחר שקילת הערות הציבור תובא ההצעה לכנסת״.

קראו עוד בכלכליסט

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' | צילום: אלכס קולומויסקי שר התחבורה בצלאל סמוטריץ

ארבל כתב לסמוטריץ "בימים אלו חווה העולם בכלל, ומדינת ישראל בפרט, משבר בריאותי בעל השלכות כלכליות רחבות שסופן מי ישורנו. תפילתנו כי נצא כולנו מחוזקים ממשבר זה בעזרת השם. יחד עם זאת, כתוצאה ממשבר זה מדינות רבות הטילו סגר על גבולותיהן וקבעו מגבלות על המבקשים להיכנס בגבולן. הוראות אלו הובילו לצמצום ניכר בתנועת התעופה והתיירות העולמית ולמשבר בחברות התעופה והתיירות. כבר עתה התבשרנו על כוונת חברת אל על לפטר אלף מתוך ששת אלפים עובדיה בשל הירידה החדה בהיקף פעילות החברה והכנסותיה ולקצץ במשכורות העובדים. בנסיבות חריגות אלו, נדמה כי יש מקום לשקול את הקפאת חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה), התשע"ב-2012 ("חוק טיבי") במסגרת הוראת שעה אשר תבוטל עם סיומו של המשבר החריף בו אנו מצויים כיום".

אבל הוסיף כי "יתרונותיו הצרכניים של החוק האמור ברורים, אולם אנו נמצאים במציאות חדשה וחריגה בה קיימת סכנה ממשית הן לפרנסתם של אלפי עובדי חברות התעופה והן לעצם קיומן של חלק ניכר מחברות התעופה, מצב אשר רק יחמיר עם התמשכות המצב. עלינו לעשות כל שביכולתנו לוודא כי חברות התעופה לא יגיעו לחדלות פירעון אשר יפגע אנושות בצרכן הישראלי (בנוסף לעובדי החברה וספקיה) ובתחרות בשוק עם תום משבר הקורונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות