אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "נגדיל משמעותית את מספר הבדיקות, ל-3,000 ביום; מי שלא צריך לצאת לעבודה - שיישאר בבית" צילום: צילום מסך

משבר הקורונה

נתניהו: "נגדיל משמעותית את מספר הבדיקות, ל-3,000 ביום; מי שלא צריך לצאת לעבודה - שיישאר בבית"

ראש הממשלה: "ההישארות בבית - זו המלצה, הנחיה, אבל זה יכול להשתנות". לדבריו, "אנו מגדילים את היערכות בתי החולים לקליטת חולים קשים, כולל קניית 1,000 מכונות הנשמה נוספות"; מנכ"ל משרד הבריאות: "זה לא הזמן ללכת לפארק, לא הזמן ללכת לחוף הים, גם לא הזמן ללכת לבקר את סבא וסבתא"

17.03.2020, 21:10 | שירות כלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב הצהרה מיוחדת בנושא משבר הקורונה, בהמשך להמלצות משרד הבריאות החדשות שפורסמו היום, ואישור הממשלה לביצוע מעקב סלולרי אחרי חולי קורונה ומי שבאו עמם במגע.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, "לשמחתי, עוד לא איבדנו עוד אף אחד. אבל זה לא יימשך. זה לא משחק ילדים, לא חופש גדול. זה עניין של חיים ומוות.

"אנחנו נוקטים עוד כמה צעדים: ראשית, התחלנו להפעיל את הטכנולוגיה הדיגיטלית שמאתרת את האנשים שבאו במגע עם חולי הקורונה. אלה צפויים להיות מספרים גדולים. הכניסה לבידוד אינה המלצה, אלא חובה, ונאכוף אותה ללא פשרות. זה מהלך קריטי

"הדבר השני - אנו מגדילים משמעותית את מספר הבדיקות, ל-3,000 ביום, ייתכן שנגיע ל-5,000. ביחס לאוכלוסייה, זה המספר הגדול בעולם.

"שלישית - אנו מגדילים את היערכות בתי החולים לקליטת חולים קשים, כולל קניית 1,000 מכונות הנשמה נוספות.

"רביעית - מי שלא צריך לצאת לעבודה, אני מבקש ממנו לא לצאת מהבית. כרגע אני אומר זאת כהמלצה, כהנחיה, אבל זה יכול להשתנות. הבית שלכם הוא המבצר שלכם להגנה מפני מגפת הקורונה.

"אני מבקש מכם משמעת ואחריות. כל הצעדים שאנו נוקטים בימים האחרונים שמים את ישראל בקדמת המדינות בעולם. כל הצעדים לא יעזרו כהוא זה אם לא תהיה משמעת ואחריות מצדכם. אני אומר בצער שיש רבים שלא מבינים את גודל הסכנה. אני רואה את ההתקהלות בחופים ואת התורים הצפופים ולא מאמין למה שאני רואה. יש בעיה של הפנמה".

"היום אני יכול להגיד שאהבה זה ריחוק", אמר ראש הממשלה. "אתם אוהבים את היקרים לכם מכל - שמרו על מרחק מבני המשפחה כמיטב יכולתכם".

נתניהו הדגיש: "אנו רק בהתחלה. השיא עוד מלפנינו. נמשיך להיאבק בנגיף עד שנמצא ממנו מזור.

נתניהו, הערב, צילום: צילום מסך נתניהו, הערב | צילום: צילום מסך נתניהו, הערב, צילום: צילום מסך

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בן סימן טוב, אמר: "אנחנו נראה בימים הבאים עלייה במספר החולים. אולי מאה או מאות ביום. בתרחישים שלנו יכולים להיות מאות או אלפי מתים מהמחלה.

"אם נקפיד על הצעדים שאנחנו עושים, נצליח לשטח את העקומה. גם בתרחישים הטובים ביותר יהיו אנשים שימותו, שיחלו, אבל אנחנו כחברה נוכל להגיע לכולם".

הוא הדגיש: "זה לא הזמן ללכת לפארק, לא הזמן ללכת לחוף הים, גם לא הזמן ללכת לבקר את סבא וסבתא".

לדברי בן סימן טוב, "אנחנו מעדיפים שתקיימו את ההמלצות לא כי נשלח פקחים, אלא כי תבינו שזאת הדרך הטובה ביותר לשמור על הבריאות שלכם, של ההורים והסבים והסבתות שלכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות