אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קצת נחת לדלק? סימני נפט בקידוח איזבלה שבים הצפוני

קצת נחת לדלק? סימני נפט בקידוח איזבלה שבים הצפוני

מדובר בשדה פוטנציאלי שממוקם סמוך לבריטניה, שם החברה הבת אית'קה מחזיקה ב-10%; לפי הממצאים "במהלך קידוח ניסיון נתגלו סימני פטרוליום בשכבות המטרה בקידוח", מסוג גז טבעי, קונדנסט ונפט קל

18.03.2020, 10:52 | ליאור גוטמן
קבוצת דלק מדווחת הבוקר (ד) על מציאת "סימני פטרוליום" בשטח נכס הנפט איזבלה. מדובר בשדה פוטנציאלי שממוקם בים הצפוני ובסמוך לבריטניה, שם החברה הבת אית'קה (Limited Energy Ithaca) מחזיקה ב-10%.

קראו עוד בכלכליסט

מי שאחראית על הקידוח שם היא חברת טוטאל (TOTAL), ולפי הממצאים "במהלך קידוח ניסיון נתגלו סימני פטרוליום בשכבות המטרה בקידוח", מסוג גז טבעי, קונדנסט ונפט קל. עקב לחץ גבוה וטמפרטורה גבוהה בשלב זה לא ניתן לבצע מבחני הפקה באמצעות הציוד הקיים. הפתרון יהיה ביצוע מבחני הפקת נפט או גז טבעי באמצעות ציוד אחר, ללא ציון המועד. עומק הקידוח הוא כ-5 ק"מ כאשר שכבת הפטרוליום נטו בעובי 68 מטר.

אסדת קידוח של חברת איתקה Ithaca בים הצפוני אסדת קידוח של חברת איתקה Ithaca בים הצפוני אסדת קידוח של חברת איתקה Ithaca בים הצפוני

שטח הנפט המתקרא איזבלה נרכש במסגרת עסקת שברון. ההחלטה לקיים את הקידוח התקיימה בסוף 2019 כאשר הפוטנציאל למציאת נפט שדווח אז היה סביב 40 מיליון חביות נפט.

למזלה של דלק "איתקה לא נושאת בתשלום בגין חלקה בנכס הנפט", אולם ככל שההפקה שם תהפוך למסחרית היא תזכה לחלקה היחסי מההכנסות.

בצד הפחות אופטימי בעסקיה של דלק, מחיר חבית הנפט ממשיך לצנוח, ומחירו ביממה האחרונה נע סביב 26 דולר, כאשר נפט מסוג ברנט (נקודת הייחוס של חוזי הגז) מתומחר סביב 28 דולר לחבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות