אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר למשתכן: תידחה בחירת הדירות של הזוכים בהגרלות  צילום: אוראל כהן

משבר הקורונה

מחיר למשתכן: תידחה בחירת הדירות של הזוכים בהגרלות

על פי משרד הבינוי והשיכון מדובר בדחייה בבחירת דירות בקרב כ-2,000 זוכים. הופסקו חתימות חוזים וכן כנסי המידע בתוכנית בעקבות משבר הקורונה

18.03.2020, 11:17 | ענת דניאלי

 הופסקו אירועי בחירת דירות של זוכי ׳מחיר למשתכן׳, כך עדכן היום (ד׳) משרד הבינוי והשיכון. זאת, לאור ההתפתחויות האחרונות בעניין נגיף הקורונה והנחיות משרד הבריאות. מדובר ביותר מ-2,000 דירות אשר תהליך בחירתן יידחה. בנוסף, יופסקו עד להודעה חדשה גם חתימת חוזים במסגרת תוכנית מחיר למשתכן וכן כנסי מסירת המידע אודות הפרויקטים בוטלו אמש.

שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון , צילום: יעל אורבך שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון | צילום: יעל אורבך שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון , צילום: יעל אורבך

הזוכים בתוכנית במסגרת אירועי בחירת הדירות מממשים את זכייתם בדירה ובוחרים את הדירות מבין מלאי הדירות הזמין של היזם, בהתאם לסדר הזכייה בהגרלות. רבים מן הזוכים מחכים לרגע זה יותר משנתיים שכן בעת ההגרלה רק החלו תהליכי התכנון והאישורים.

קראו עוד בכלכליסט

ההליך של בחירת הדירה על ידי הזוכים מתקיים בהתאם לסדר הזכייה. אם זוכה אינו יכול להגיע לבחירת הדירה, ההליך נפגע ונעצר. במשרד הבינוי ציינו כי בשלב הזה אינם צופים כי הדחייה בבחירת הדירות תשפיע על קצב המשך בניית הדירות בשטח ואינה אמורה לדחות את תאריך מסירת הדירות הייעודי.

״לאור ההתפתחויות והרצון לשמור על בריאות הציבור, הוחלט היום במשרד הבינוי על דחיית בחירת הדירות עד לשינוי הוראות משרד הבריאות שיאפשרו הליך יעיל ומסודר של בחירת הדירות. הדחייה נעשית ע"מ שהמשרד יוכל להבטיח המשך תקין של הליך בחירת הדירות ושהזוכים יוכלו לממש את זכייתם באופן שאינו פוגע בזכויותיהם״, נמסר.

שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "לנוכח ההתפתחויות והרצון לשמור על בריאות הציבור מחד ושמירת זכויות הרוכשים בבחירת הדירה מאידך, החלטנו על הפסקת הליך בחירת הדירות עד שהמשק יחזור לפעילות סדירה יותר. במצב הנוכחי, חלק מהזוכים היו עלולים לוותר על זכותם ומבחינתנו חובה לשמור עליה. בד בבד, הגדרנו את ענף הבנייה כענף חיוני על מנת להמשיך בבניין הארץ, ככל הניתן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות