אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גסטי הוציאה עשרות עובדים לחל"ת של 60 יום צילום: Guesty

גסטי הוציאה עשרות עובדים לחל"ת של 60 יום

גם לחברות המבוססות יותר בתחום הייטק אין מנוס ממשבר הקורונה: החברה נאלצה להודיע ל-10% מעובדיה בישראל ובעולם שהם יוצאים לחופשה ללא תשלום עקב היקף העבודה שירד משמעותית מאז התפרצות הנגיף

18.03.2020, 11:46 | מאיר אורבך
אותות הקורונה מתחילים להגיע גם לחברות המבוססות יותר בתעשיית ההיי-טק. חברת הסטארט אפ הישראלית גסטי, שמציעה פלטפורמה לניהול חדרי אירוח, החלה בתהליך של הוצאה לחל"ת של כ-30 עובדים, שהם כ-10% מעובדיה בישראל ובעולם, לתקופה של כ-60 יום. העובדים שיצאו לחל"ת הם עובדים שעקב משבר הקורונה היקף העבודה שלהם ירד משמעותית - תחומי פרסום, שיווק, מכירות ואחרים. הגיוס האחרון של החברה היה על סך של 35 מיליון דולר, שמרביתו עדיין נשאר בקופת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

גסטי הוקמה ב-2013 על ידי אחים תאומים קובי ועמיעד סוטו. החברה, בוגרת האקסלרטור Y Combinator פיתחה פלטפורמה לחברות ניהול של דירות המיועדות לשכירות בפלטפורמות כ-Booking.com ,AirBnB ושירותים דומים, דרכה ניתן לשלוט בכל מרכיבי ההשכרה. הפלטפורמה מאפשרת מגוון שירותים כגון כניהול הזמנות בכל הפלטפורמות דרך ממשק אחד, ניהול ההודעות מהאורחים, אוטומציה מתקדמת לניהול תהליכים בין הפלטפורמות, תשלומים, הפקת מידע פיננסי לבעלי הדירות, אפליקצייה לצוותי תחזוקה ועוד. החברה נקלעה לאחרונה למאבק מול עיריית ניו יורק שטענה שגסטי מסייעת לבעלי נכסים מרובים בעיר לפעול באופן בלתי חוקי.

עמיעד סוטו. מנכ"ל גסטי , צילום: Guesty עמיעד סוטו. מנכ"ל גסטי | צילום: Guesty עמיעד סוטו. מנכ"ל גסטי , צילום: Guesty

עד היום גייסה החברה הישראלית 60 מיליון דולר משורה של משקיעים בולטים, ביניהם ורטקס, TLV Partners, מאגמה, ו-ויולה הישראליות וקרן Journey Ventures, קרן Kingfisher Investment Advisors, בית השקעות La Maison Compagnie D'Investissement .

מחברת גסטי נמסר שכחברת הייטק מתחום התיירות אנחנו גם מושפעים מהתפשטות נגיף הקורונה בשל ההשלכות על עסקי לקוחותנו. למרות ש-Guesty הינה חברה ממומנת היטב הנתמכת על ידי משקיעים, אנו נוקטים באמצעי זהירות כדי למזער את הסיכון בתקופת אי וודאות זו. אנו מקווים כי בעתיד הקרוב תיעצר התפשטות הנגיף ונוכל לחזור לשגרה - עם הצוות המלא שלנו - מחוזקים יותר מבעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות