אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית קרית אונו לשר האוצר: "הכרז על עבודות תמ"א 38 כלא חיוניות" צילום: תומי הרפז

ראש עיריית קרית אונו לשר האוצר: "הכרז על עבודות תמ"א 38 כלא חיוניות"

במכתב ששיגר ישראל גל לכחלון הבהיר כי תושבים המתגוררים בבניינים שבהם מתבצעות עבודות חיזוק ותוספת בנייה, ושאינם יכולים לצאת מביתם בשל הבידוד, סובלים מרעש, זיהום אוויר ומחשיפה לנגיף הקורונה בשל הקירבה לפועלים

18.03.2020, 14:30 | שלומית צור

החלטת הממשלה להכריז על ענף הבנייה כחיוני, מקשה על חלק מהתושבים שבהוראת משרד הבריאות וראש הממשלה נצורים בבתיהם. זאת בשל עבודות תמ"א 38 המתבצעות בהם בזמני הבידוד, הגוררות רעש, זיהום אוויר ולכלוך וחשש להידבקות בקורונה מסביבת הפועלים.

קראו עוד בכלכליסט

על כן, לפני זמן קצר (ד') שיגר ראש עירית קרית אונו ישראל גל מכתב לשר האוצר משה כחלון, בבקשה להפסקת פרויקטים של תמ"א בתקופת הקורונה. ״אני פונה אליך בבקשה להחריג באופן דחוף פרויקטים של תמ"א מההגדרה של אתרי בנייה כמפעלים חיוניים" כתב גל.

אתרי בנייה פעילים בבניינים שבהם מתגוררים דיירים בזמן הבנייה, מהווים קושי רב ואי נוחות לדיירים, אך מאחר ומרביתם יוצאים לעבודה ואינם נוכחים בבית בזמן הבנייה, עבודות לביצוע פרויקטים כמו תמ"א 38 מתבצעות ללא תקלות.

אלא שמאז פרץ משבר הקורונה, התושבים נדרשים להישאר בבתיהם, כמו גם תושבים שמתגוררים בבניינים בהם מתבצעות עבודות ביצוע של פרויקט תמ"א 38 ללא הריסה ובנייה מחדש, אלא במסלול של חיזוק הבניינים והוספת דירות. למרות המשבר, העבודות נמשכות שכן כאמור הממשלה הכריזה על ענף הבנייה בענף חיוני שהעבודות בו נמשכות.

גל הוסיף במכתבו כי "בגלל ההסגר שנכנסו אליו רוב אזרחי המדינה, הרי שהשוהים בבית סובלים, בנוסף ללחץ הטבעי שמעורר נגיף הקורונה, גם מבעיות של זיהום אוויר ורעש בלתי פוסק. התוספות והחיזוקים שממשיכים להתבצע בדירות קיימות, חושפים את יושבי הבית (שנדרשים להישאר בבית) לעובדים רבים ונתונים בסכנה להיחשפות לנגיף. למעשה בפרויקטים מסוג זה, אנשים נשארים כלואים בתוך אתר בנייה".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות