אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהבוקר: ירידה חדה במספר הנוסעים ברכבת ובאוטובוסים

משבר הקורונה

מהבוקר: ירידה חדה במספר הנוסעים ברכבת ובאוטובוסים

בעקבות ההודעה על צמצום פעילות התחבורה הציבורית במטרה למנוע את התפשטות הקורנה, מספר הנוסעים באוטובוסים ירד למחצית מהממוצע. השימוש ברכבת הקלה בירושלים צנח ל-20% מהממוצע

18.03.2020, 14:56 | ליאור גוטמן

מאז שעות הבוקר נרשמת ירידה של עשרות אחוזים בביקוש לשירותי תחבורה ציבורית. על פי נתוני במשרד התחבורה, ברכבת הקלה בירושלים נרשמה צניחה בשימוש, והתפוסה היום הגיעה לכ-20% מהממוצע. ירידה חדה בשימוש בתחבורה הציבורית נרשמה בשאר הערים ברחבי הארץ: באיזור השרון ובבקעת אונו מספר המשתמשים הוא כ-15% מהממוצע, ובמודיעין והאיזור הוא כ-10% בלבד מהממוצע.

קראו עוד בכלכליסט

באזור המרכז הביקוש לשירותי תחבורה ציבורית מעט גבוה יותר, כאשר חלק מקווי הבוקר שהסיעו אנשים למקומות העבודה היו מלאים יחסית. עם זאת לאורך שעות היום נרשמה ירידה בהיקף של עד 50%.

אתמול בשעות הלילה הודיע משרד התחבורה על סגירה של כ-270 קווים בין עירוניים, כאשר הערים אלעד, חדרה, נתניה וירושלים נמצאות בראש הרשימה עם ביטולים של יותר מ-15 קווים בכל עיר. החל מהלילה (יום ד') יופסקו שירותי התחבורה הציבורית בכל הארץ משעה 8 בערב. מוניות שירות ומוניות ספיישל ימשיכו לעבודה כרגיל.

שר התחבורה בצלצאל סמוטריץ שר התחבורה בצלצאל סמוטריץ' | צילום: תומריקו שר התחבורה בצלצאל סמוטריץ

ברכבת ישראל נרשמה מאז אתמול צניחה של כ-70% בהיקף הפעילות. החברה דיווחה לבורסה שההנחיה של משרד התחבורה על צמצום השירות עלולה להביא לפגיעה בהכנסותיה. חברת רכבת ישראל עומדת בקשר רציף עם נציגי משרד התחבורה ומשרד האוצר בכל הקשור להשפעות של התפשטות נגיף הקורונה על פעילותה. 

למרות הצמצום בפעילותה, ברכבת טוענים ש"החברה ממשיכה בפעילות שוטפת להסעת נוסעים ולהובלת מטענים, והכל בהתאם להנחיות משרד התחבורה. כמו כן, החברה ממשיכה בפעילותה בתחום התחזוקה והפיתוח, ובכלל זה בפרויקט החשמול". עם זאת, בחברה מדגישים ש"מדובר באירוע אשר אינו בשליטת החברה".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ אמר אתמול שקיימת אפשרות לסגור את פעילות הרכבת לחלוטין. בחברה אומרים כי "החלטות של מדינות וגופים רלוואנטיים או החלטות של הרגולטור בקשר עם התחבורה הציבורית בישראל, לרבות ההימנעות משימוש בה, עלולים להשפיע על החברה בהתאם"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות