אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההצבעה על הקמת ועדות הכנסת נדחתה לשבוע הבא צילום: יואב דודקביץ

ההצבעה על הקמת ועדות הכנסת נדחתה לשבוע הבא

הדחייה - בשל חילוקי דעות בין הליכוד לכחול לבן. מדובר בוועדות זמניות - ועדה מסדרת, ועדת הכספים, ועדת חוץ וביטחון וגם ועדת קורונה

18.03.2020, 15:54 | צבי זרחיה

ההצבעה במליאת הכנסת על הקמתן של ועדות זמניות: ועדה מסדרת, ועדת כספים, ועדת חוץ וביטחון וועדת קורונה נדחתה לפחות עד לשבוע הבא בשל חילוקי דעות בין הליכוד לכחול לבן.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין נעל בשעה 15:15 את ישיבת המליאה שהחלה בבוקר ויצאה להפסקה כדי לאפשר לליכוד ולכחול לבן להגיע להסכמה בדבר הקמת הוועדות הללו.

המחלוקת נעוצה בדרישת הליכוד לשוויון בינו לבין כחול לבן בוועדות. אדלשטיין הודיע שישיבת המליאה הבאה תיערך ביום שני בשעה 16:00 .

אדלשטיין הציע להקים ועדה מסדרת כבר היום, כאשר עד לשבוע הבא היא תהיה פריטטית ולאחר מכן הנושא יובא להכרעת המליאה. מטרת ההצעה היא לאפשר את הפיקוח הפרלמנטרי באופן מיידי, כאשר בשבוע הקרוב שתי המפלגות יוכלו לנסות להגיע להסכמות, ובכל מקרה הנושא יוכרע בתוך ימים ספורים בלי לפגוע בפיקוח על עבודת הממשלה. בימים אלו הכנסת תוכל להתארגן על אופן קיום הדיון וההצבעה תחת מגבלות הקורונה.

יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת, צילום: יואב דודקביץ יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת | צילום: יואב דודקביץ יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת, צילום: יואב דודקביץ

אדלשטיין טען כי: "כחול לבן ושותפותיה התנהלו באופן שערורייתי. ראשיה סירבו לראות את טובת הציבור שמתמודד עם בעיות קשות שנוצרו כתוצאה מנגיף הקורונה. אמרתי במהלך כל היום לנציגי המפלגות: אל תחשבו על הכותרת של העיתון, תחשבו על הציבור. לא יקרה כלום אם במהלך שבוע אחד תהיה ועדה פריטטית ובינתיים נכין את מליאת הכנסת לאפשרות קיום דיון והצבעה".

נוכח היעדר ההסכמות בין הליכוד לכחול לבן על הקמת הוועדה המסדרת ויתר הוועדות הרלוונטיות, בכוונתו של אדלשטיין להביא את הנושא להצבעה במליאה כבר בשבוע הבא.

אדלשטיין אמר בצהריים במליאה כי "כל המאמצים לא נשאו פרי. הפשרה נדחתה ולכן לא יהיה מנוס אלא להביא את ההצבעה (על הקמת הוועדות) למליאה.

"אני פונה לנציגי הסיעות שלפחות על הנהלים תהיה הסכמה. אנו צריכים תחת המגבלות לנהל דיון כי כל נושא שיש בו הצבעה לתת זכות לחברי הכנסת לדיון אישי וכן לקיים הצבעה. אני מאוד מבקש שהסיעות יסכימו איך נעשה את זה. גם לי לא נעים שיש חברי כנסת שלא יכולים להיכנס למליאה, אבל אלה ההנחיות. כל ההליך הדמוקרטי והפיקוח הפרלמנטרי יתקיים ברגע שנהיה ערוכים. היום לא ניתן לקיים כי קיוויתי שהנושא יהיה בהסכמה".

יצוייין כי בשעות הצהריים הגיש יו"ר סיעת כחול לבן ח"כ אבי ניסנקורן פנייה חתומה לאדלשטיין על ידי 61 ח"כים לקיים הצבעה עוד היום על הקמת הועדות. מכחול לבן נמסר: יולי אדלשטיין פועל לרמוס את הדמוקרטיה הישראלית בשליחות בנימין נתניהו. המשבר שבו מצויה ישראל מחייב כנסת פעילה שעובדת למען האזרחים. נעתור לבג״ץ כדי לעצור את הטירוף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות