אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף התקשורת נערך לחירום: מחירי חבילות הסלולר יוקפאו, הניוד ייעצר צילום: שאטרסטוק

ענף התקשורת נערך לחירום: מחירי חבילות הסלולר יוקפאו, הניוד ייעצר

בהוראת שר התקשורת, חברות הסלולר יוקצו תדרים נוספים לשיפור איכות הקליטה, מוקדי שירות הלקוחות יתנו מענה תוך 12 דקות במקום 6, ומכרז דור 5 ידחה

18.03.2020, 17:24 | אביאור אבו

שר התקשורת דודי אמסלם, החליט לתקן את רישיונות החברות באופן זמני, לאור פניות שהתקבלו במשרד התקשורת מהחברות, כי קיים חשש ממשי שלא יוכלו לעמוד בהוראות הרישיון בשל נסיבות שנגרמו עקב נגיף הקורונה. התיקונים יינתנו לתקופה מוגבלת של שלושה חודשים לכל היותר.

אמסלם הנחה בעדיפות עליונה לשמור על יציבות הרשתות בהיבט הטכני והשירות לציבור. כחלק מההערכות הוחלט להקצות לחברות הסלולר באופן זמני תדרים על מנת לאפשר שיפור איכות הקליטה והגדלת הקיבולת למספר מנויים רב יותר.

כמו כן, הורה אמסלם על עמידה ברף השירות במוקד התמיכה הטכנית, כך שזמן המענה לא יעלה על 6 דקות המתנה. עם זאת, בתחום שירות הלקוחות אמסלם החליט לצמצם את שעות פעילות המוקדים הטלפוניים ל-8 שעות ביממה במקום 10, וזמן מתן המענה המרבי יעלה ל-12 דקות.

עוד הנחה אמסלם על הקפאת מחירי חבילות הסלולר. מחיר החבילה שנרכשה על ידי הלקוח ישמר לכל אורך תוקפה של ההחלטה. הנחייה זו תקפה גם ללקוח שרכש חבילה שמחירה אמור להשתנות בתום תקופה מסוימת. אמסלם גם עוצר את הניודים - מקפיא את יכולת הלקוחות לבצע מעבר בין חברות סלולר החל מיום ראשון ולמשך שבועיים. בשוק הניודים נעים בכל חודש כ-250 אלף לקוחות. ההחלטה דורשת אישור ממשלה ועל פי משרד השר, ההחלטה צפויה לעבור ביום ראשון.

"המהלך יאפשר לחברות לרכז מאמץ בתחום הכשירות הטכנית, יאפשר צמצום כוח אדם שבשגרה מופנה לגיוס ושימור לקוחות, וכן בטווח הנראה לעין ייתן ודאות פיננסית מסוימת לחברות", נמסר בהודעה.

שר התקשורת, דודי אמסלם , צילום: אבי מועלם שר התקשורת, דודי אמסלם | צילום: אבי מועלם שר התקשורת, דודי אמסלם , צילום: אבי מועלם

במשרד התקשורת מזהים כי קיימת גלישה מוגברת בהיקף של 20%-30% המכבידה על רשת האינטרנט הנייחת בשעות הערב המאוחרות, ומציינים כי מנתונים שהוצגו על ידי החברות הן ערוכות למתן מענה גם בעומסים משמעותיים יותר. עוד ציינו במשרד כי חברת הדואר נערכה כנדרש, ובשלב זה לא עולים פערים משמעותיים במתן השרות לאזרח. "חלוקת הדואר נמשכת, מסתמן עומס בתחום דואר השליחים" נמסר.

אמסלם בחר שלא לתת הקלות לקשת ורשת, למרות שבפגישה עם מנכ"לי החברות היום בבוקר הם שטחו בפניו את מצבן הקשה לאור הירידה בדקות הפרסום וביטולי ההפקות, ואף טענו כי המצב יכול להוביל לסגירתן.

אמסלם הנחה על מתן דגש להפעלת מוקדי פניות הציבור הן במשרד והן בחברות, והורה לאייש את מוקד הפניות במשרד כולל מענה טלפוני לחמישה ימים בשבוע מ- 8:30-16:00. מועד המענה לכלל השימועים שהפיץ המשרד ידחה ל-1 במאי. בנוסף, פיקוחים ומתן עיצומים על הפרות של החברות יוקפאו עד למועד זה ובהמשך תבחן דחייה נוספת בהתאם לצורך. כמו כן, ועדת מכרז דור 5 החליטה על דחיית המועד האחרון להגשת ההצעות המשותפות ל-22 באפריל. "למען הסר ספק כלל ההחלטות שיתקבלו במהלך תקופת משבר נגיף הקורונה יבוטלו לאחר החזרה לשגרה" נמסר בהודעה.

משר התקשורת נמסר: ״ענף התקשורת הוא משק חיוני בכל תרחיש חירום, וביתר שאת במצב בו אנו מצויים, אנחנו כאן בכדי לוודא שהחברות ממשיכות במתן השירותים הקריטיים ושהמערכות והרשתות יציבות לאורך זמן ועומדות בעומסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות