אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Gett ויאנגו יתרכזו במשלוחים. המטרה: שירותים לאוכלוסיה המסתגרת בבתים צילום: תומריקו

משבר הקורונה

Gett ויאנגו יתרכזו במשלוחים. המטרה: שירותים לאוכלוסיה המסתגרת בבתים

בעקבות ירידה במספר הנוסעים: החברות מציעות שירותי משלוחים ומרחיבות אותם לרחבי הארץ, תחילה בין אנשים פרטיים ובהמשך גם למסעדות ובתי עסק

19.03.2020, 11:35 | מאיר אורבך ואודי עציון
גם שירותי ההסעות בישראל מתחילים להסתגל למצב שהביא לירידה משמעותית במספר הנוסעים במוניות. חברת שירותי המוניות יאנגו החלה להציע שירותי משלוחים תחת השם Delivery באמצעות אפליקציית Yango. בשלב הראשון השירות מיועד להעברת משלוחים בין אנשים ובשבועות הקרובים מתכוונת החברה להשיק גם שירות משלוחים ממסעדות ובתי עסק.

קראו עוד בכלכליסט

מונית יאנגו, צילום: אלירן אביטל מונית יאנגו | צילום: אלירן אביטל מונית יאנגו, צילום: אלירן אביטל

שירות המשלוחים, יאפשר משלוח של חבילות בגדלים סבירים - בין אם מדובר במזון, בגדים, תרופות או כל חבילה אחרת אותה יבחרו הלקוחות לשלוח בכפוף לתנאי השירות והחוקים החלים. החבילה תיאסף מכניסת הבניין של השולח ותימסר בכניסת הבניין של המקבל - אשר יכול גם לקבל התראה אודות המשלוח ומסלולו. השירות יתבצע על ידי נהגי המונית אשר עובדים עם Yango באופן קבוע. הנהגים אשר יספקו את השירות קיבלו הדרכה מיוחדת לטיפול במשלוחים, וכמו כן הדרכה לנקיטת אמצעי זהירות עקב התפרצות נגיף הקורונה כך שהחבילות יתקבלו וישולחו ללא מגע פיזי מצד הנהג. בנוסף, לא תתבצע "החלפת כספים" פיזית, זאת מכיוון שניהול השירות והתשלומים יעשו כולם מראש באמצעות האפליקציה בלבד.

מונית Gett, צילום: שאטרסטוק מונית Gett | צילום: שאטרסטוק מונית Gett, צילום: שאטרסטוק

במקביל, גם Gett הודיעה כי תרחיב את שירות Gett Delivery בפריסה ארצית ללקוחות פרטיים ועסקים. השירות שפעל עד כה רק בגוש דן, יפעל כעת באמצעות נהגי מוניות ושליחים על קטנועים בימי ראשון עד חמישי, מ- 8 בבוקר ועד 11 בלילה במטרה לאפשר גם לעסקים שאין להם מערך הפצה ללקוחות פרטיים להמשיך לספק את מוצריהם גם כאשר הלקוחות שוהים בבתיהם ולא יכולים להגיע אליהם.

מארק און מנכ"ל Gett ישראל התייחס לשינוי המערכתי: "במסגרת הצעדים שננקטים על ידי משרד הבריאות כמשני זהירות מחשש להדבקות, הרי שהאפשרות של אזרחי המדינה להתנייד הולכת ומצטמצמת. מאחר וקיימת סבירות שהנסיעה במונית תהפוך להיות האפשרות המרכזית להתניידות ממקום למקום עבור חלקים בציבור הרי שאנו נערכים להרחבת השירותים שלנו בהתאם לצו השעה כדי לשמור על שגרה שפויה, פרנסה, בריאות וביטחון הקהילה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות