אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני פסח ובצל הקורונה: נמל אשדוד ישבית רציפים לעבודות תשתית צילום: יח"צ נמל אשדוד

פרסום ראשון

רגע לפני פסח ובצל הקורונה: נמל אשדוד ישבית רציפים לעבודות תשתית

הנמל יקים מסוע גרעינים ומתקנים אחרים שיאפשרו לו להוביל מטעני תבואה: אולם, בגלל הסגר בשל בקורונה, יש חשש שהפועלים הסינים שאמורים לבצע את העבודות לא יוכלו להגיע ושהדבר ישבש את לוח הזמנים של הפרויקט

19.03.2020, 15:05 | ליאור גוטמן

נמל אשדוד הודיע הבוקר (ה') ללקוחותיו שהוא יחל בקרוב בביצוע עבודות תשתית נרחבות להקמתמסוע גרעינים ומתקנים אחרים שיאפשרו לו להוביל מטעני תבואה.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת הנמל ללקוחות נאמר כי "בקרוב תחלנה עבודות תשתית לצורך ביצוע שני פרויקטים משמעותיים ברציף 21, כולל הסבת חלקו המזרחי של רציף 21 מרציף מטען כללי וצובר, לרציף מכולות לאוניות ענק שאורכן 400 מטר".

 , צילום: אבי רוקח צילום: אבי רוקח  , צילום: אבי רוקח

השורה התחתונה היא, לפי ההודעה, ש"בזמן העברת המנופים, צפויים לסירוגין שיבושים זמניים בשירות למשאיות, לרבות עצירה זמנית בעבודה, חסימת כבישים בהתאם לתנועת המנופים, ובמידת הצורך סגירה זמנית של שער המשאיות. כמו כן, ייתכנו שיבושים קלים בזמן עבודות אוניות המכולה"

ביצוע העבודות נחשפו על ידי כלכליסט בינואר האחרון, ושניה לפני שמשבר נגיף הקורונה שטף את ענפי התעבורה הימית ושינוע הסחורות. בנמל מזכירים שהפרויקטים מנוהלים על ידי חברת נמלי ישראל( חנ"י), והם יביאו לשיפור משמעותי בשירות לאוניות המכולה ולאוניות הגרעינים.

הבעיה היא שביצוע הפרויקטים יתקיים מראשון הקרוב, ושניה לפני שהסחורות לקראת פסח ושאר ימי הסגר החלקי על המשק אמורים לשרת אותו.

קיים חשש שהפועלים הסינים לא יגיעו בשל הקורונה

מבדיקת כלכליסט עולה שלוחות הזמנים לביצוע העבודות נקבעו מראש, וקיים חשש שחלק מהפועלים הזרים הסינים ששוריינו לצורך העבודות פשוט לא יעמדו לרשות הקבלן, מה שמעלה חשש שהוא יאלץ לשכור לשם חברות קבלן אחרות תוך מתיחת לוחות הזמנים של ביצוע העבודות והשלמת הרציף.

בסביבת הנמל טוענים שכלל הסחורות לפחות לחג הפסח הגיעו זה מכבר, ושהנמל עבד עד היום מסביב לשעון בדיוק עבור המטרה הזו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות