אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מיום שני - צמצום משמעותי נוסף בשירותי התחבורה הציבורית צילום: מוטי קמחי

משבר הקורונה

החל מיום שני - צמצום משמעותי נוסף בשירותי התחבורה הציבורית

על פי התוכנית המסתמנת, החל מיום שני תדירות הקווים העירוניים בכל הארץ תרד ל-2 נסיעות בשעה לכל היותר; לחברות יותר שיקול דעת בכל הקשור להפעלה נקודתית של קווים עורקיים בערים הגדולות, בתדירות של 3 פעמים בשעה, כאשר הדגש יהיה על "מניעת צפיפות" ולא "רמת שירות"; במקביל מתוכננת הפחתת תדירות בקווים בינעירוניים תדירים ל-2-3 נסיעות בשעה

19.03.2020, 17:51 | ליאור גוטמן

רשות התחבורה הציבורית שבמשרד התחבורה פנתה היום (ה') לכלל החברות בדרישה לצמצם את מספר הנסיעות בצורה דרמטית, כבר מיום שני הקרוב.

על פי התוכנית המסתמנת, החל מיום שני הקווים העירוניים בכל הארץ ירדו לשתי נסיעות בשעה לכל היותר. לחברות יותר שיקול דעת עצמאי בכל הקשור להפעלה נקודתית של קווים עורקיים בערים הגדולות, בתדירות של שלוש פעמים בשעה, כאשר "השיקול הבלעדי הוא מניעת צפיפות ולא רמת שירות". עוד אומרים שם, שאם קיימת התלבטות לגבי קו מסוים אפשר לבדוק עם המפעיל מספרי נוסעים שהיו במהלך השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

חיטוי אוטובוס של דן, צילום: מוטי קמחי חיטוי אוטובוס של דן | צילום: מוטי קמחי חיטוי אוטובוס של דן, צילום: מוטי קמחי

במקביל, מתוכננת הפחתת תדירות בקווים בינעירוניים תדירים ל-2-3 נסיעות בשעה, כאשר תדירות קווים עם שתי נסיעות ומטה בעירוני וכן קווים לא תדירים בבינעירוני – תישאר ללא שינוי. לטענת שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', המהלך נועד לשמור על בריאות הציבור, כאשר הקריאה הגורפת היא להימנע ככל שניתן משימוש בתחבורה ציבורית אם אין בה צורך (דהיינו, רק עבור קניות או הגעה לעבודה).

שירותי התחבורה הציבורית הופסקו נכון לאתמול, ובכל יום, החל משעה 20:00 בערב. תחבורה שהייתה נהוגה בסופי השבוע, לרבות התחבורה החינמית בתל אביב, בוטלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות