אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגר תיק החקירה נגד מספנות ישראל, היו"ר סמי קצב וסמנכ"ל השיווק עודד ברייר צילום: צביקה טישלר

נסגר תיק החקירה נגד מספנות ישראל, היו"ר סמי קצב וסמנכ"ל השיווק עודד ברייר

המשטרה ורשות המסים חקרו חשד לפיו החברה שילמה שוחד לבכירים בממשל הניגרי בתמורה לקידום עסקאות למכירת כלי שיט. הפרקליטות הודיעה לחברה ונושאי המשרה על גניזת התיק

19.03.2020, 19:38 | תומר גנון

הפרקליטות סגרה את תיק החקירה נגד חברת מספנות ישראל, היו"ר סמי קצב וסמנכ"ל השיווק, עודד ברייר. כך הודיעה החברה האם של מספנות ישראל, חברת גולד בונד הבורסאית.

גם תיק החקירה נגד המתווך, עמית שדה, נגנז.

לפי החשד בחקירה שניהלו המשטרה ורשות המסים, בכירים במספנות ישראל היו מעורבים במתן שוחד לעובדי ציבור זרים, בתמורה לקידום עסקאות למכירת ספינות משמר בניגריה.

היקף העסקאות למכירת כלי השייט שנחקרו עמד על כ-21 מיליון דולר. מתוך סכום זה שילמה מספנות ישראל למתווך עמלה בגובה של 7%, וזאת במסגרת חוזה תיווך בין הצדדים. כלומר, המתווך גזר קופן של כ-1.5 מיליון דולר מהעסקאות. לפי החשד של המשטרה ורשות המסים, חלק מהכספים שקיבל המתווך כעמלה, שימשו אותו לתשלום שוחד לפקידי ממשל בניגריה כדי שיאשרו את העסקה. כאמור, הפרקליטות החליטה על גניזת התיק.

עו"ד שחר מנדלמן המיצג את שדה, אמר: "מרשי עבר עינוי דין קשה בן שנתיים תוך פגיעה בשמו הטוב ופגיעה כלכלית לא מבוטלת בעקבות הפרסומים השליליים שנלוו לחקירה. צר לי שהפרקליטות הגיעה למסקנות הידועות מראש לאחר פרק זמן כה ארוך".

מעו"ד ז'ק חן, המיצג את קצב, ועו"ד ירון ליפשס, המייצג את ברייר, לא נמסרה תגובה.

את מספנות ישראל ייצגו עוה"ד נתי שמחוני ואסף קליין.

 

סמי קצב, צילום: צביקה טישלר סמי קצב | צילום: צביקה טישלר סמי קצב, צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות