אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ לא פוסל ממשלת חירום: "פתוחים לכל מה שישרת את מדינת ישראל" צילום: רויטרס

בחירות 2020

גנץ לא פוסל ממשלת חירום: "פתוחים לכל מה שישרת את מדינת ישראל"

יו"ר כחול לבן בראיון לחדשות 12: "למדינת ישראל אסור להגיע לבחירות רביעיות; עלינו לשמור על הדמוקרטיה ולהבטיח שהיא מתפקדת ברצינות ללא גיהוק אחד"

19.03.2020, 21:01 | צבי זרחיה

יו"ר כחול לבן בני גנץ לא פוסל ישיבה בממשלת חירום תחת בנימין נתניהו. בראיון לחדשות 12 אמר גנץ כי "אנו פתוחים לכל מה שישרת את מדינת ישראל. מה שחשוב למדינת ישראל זה מה שאני עושה".

לדבריו, "אני לא קורא לאף אחד להקים ממשלת אחדות. מה שחשוב זה מה שצריך וניתן לעשות. בציר הפוליטי אני מטפל. אנו נעשה את מה שנדרש נוכח הנסיבות ונמצה את מה שאפשר לאורן של התוצאות הפוליטיות.אפגיש את היכולת מבחינת התוצאות עם המציאות".

קראו עוד בכלכליסט

 באשר להתנגדותו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לשבת תחת נתניהו אמר גנץ כי "כחול לבן יודעת לקיים שיח פוליטי. אצלנו יש דיבור פתוח. אנו יודעים לשבת גם בצוות הנהגה ולבחור את האופציה. כשיגיע הרגע נדע לקבל החלטות".

גנץ הוסיף: "המנדט הוטל לפני שלושה ימים הדבר החשוב ביותר שכל יום שחולף פחות איך אני מתמודד עם המנדט, אלא איך ישראל באמת מתמודדת עם משבר הקורונה והאם היא מתמודדת היום בצורה טובה יותר. אנו מטפלים במנדט אבל קודם כל קשובים לתפקודה הנכון של המדינה והכנסת זה מה שחשוב לנו לטובת מדינת ישראל".

גנץ סירב לפרט את החלופות הפוליטיות ואת המו"מ להקמת הממשלה. "יש יותר אופציות ויותר אנשים. אמצה כל אפשרות שהיא על מנת להקים ממשלה ולעזור למדינת ישראל להתקדם קדימה".

באשר להפרת הבטחתו לבוחרים שלא להקים ממשלה בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת אמר כי "לבחירות יש תוצאות והמדינה נמצאת בנסיבות נתונות. יש 62 מנדטים לא למחנה נתניהו. ולא נכון להתעלם מהמשבר הבריאות. אני קשוב למציאות שבה נמצאת המדינה".

עוד אמר כי "למדינת ישראל אסור להגיע לבחירות רביעיות. עליה להתמודד עם משבר הקורונה בפן החברתי והכלכלי ולשמור על הדמוקרטיה הישראלית ולהבטיח שהיא מתפקדת ברצינות ללא גיהוק אחד. אעשה כל מה שאני יכול לסייע לנתניהו כדי להתמודד עם המשבר".

 

בני גנץ, צילום: רויטרס בני גנץ | צילום: רויטרס בני גנץ, צילום: רויטרס

מוקדם יותר הערב פרסם גנץ הודעה בעמוד הפייסבוק שלו, לפיה המגעים עם צוות המו"מ של הליכוד הופסקו. עוד אמר, כי היום לא התקיימה פגישת מו"מ, וכי בניגוד לפרסומים - אין שום סיכומים בין המפלגות.

הודעתו הגיעה לאחר שח"כ עופר שלח קרא הבוקר להפסיק את המו"מ הקואליציוני עם הליכוד, לנוכח סירובו אתמול של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להקים את הוועדה המסדרת.

 

בהודעה שפירסם הוסיף גנץ כי "מה שאנחנו רואים לאורך היום הוא ספינים ציניים בזמן משבר גדול וקשה לאזרחי ישראל. בשבוע הבא הליכוד יקבל כנסת מתפקדת למען אזרחי ישראל. לא אתפשר לעולם על ביטחון ישראל ועל שמירה על הדמוקרטיה בישראל. בכל הקשור למאבק בקורונה - נתמוך בכל צעד נכון של ממשלת המעבר". 

קודם לכן דחתה כחול לבן את הצעת יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר להקים ארבע ועדות כנסת, מהן שלוש בראשות נציג של כחול לבן. ההצעה הוגשה לאחר שבג"ץ קבע דיון ליום ראשון אחר הצהריים בעתירות נגד אי הקמת הוועדות ונגד אי העלאת לדיון של ההצעה להחלפת יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין.

 

בתוך כך, אדלשטיין אמר הערב לחדשות 12 כי יעלה להצבעה ביום שני הקרוב את סוגיית הקמתה של הוועדה המסדרת. אדלשטיין סירב לומר שיעלה להצבעה גם את דרישת 61 חברי כנסת להחלפתו. הוא הודיע שינהג לפי התקנון, המאפשר בחירת יו"ר כנסת חדש רק בעת הקמת ממשלה חדשה.

הפגנה דיגיטלית

בתוך כך, קואליציית הארגונים למען הדמוקרטיה: דרכנו. התנועה לאיכות השלטון. הברית הישראלית מארגנת הפגנה וירטואלית במוצ"ש בשעה 19 וחצי נגד חיסול הדמוקרטיה.  בהודעת הארגונים הערב נאמר כי ."לא ניתן להם לחסל את הדמוקרטיה בחסות הקורונה. כדי להגן על הבית שלנו, לא צריך לצאת מהבית, הצטרפו לאלפים שכבר איתנו

זו תקופה של חירום. ימים קשים ומורכבים, שכמותם לא ידענו. ישראל ידעה תקופות חירום, וניצחה אותן. מלחמות קיומיות, איומים כלכליים חריפים, משברים חברתיים שעמדו לקרוע את המדינה לגזרים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות