אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גמא חזרה בה: לא תייקר את האשראי לאלפי בתי עסק צילום: shutterstock

משבר הקורונה

גמא חזרה בה: לא תייקר את האשראי לאלפי בתי עסק

שלשום חשף כלכליסט כי חברת נכיון התשלומים שבשליטת הפניקס, הפיצה מכתב לאלפי בתי עסק ובו עדכנה על ייקור עלויות האשראי ב1.45%, זאת בטענה כי הבנקים ייקרו לגמא את עלויות גיוס הכסף

22.03.2020, 08:48 | רחלי בינדמן

גמא, חברת נכיון התשלומים שבשליטת הפניקס, חזרה בה ולא תייקר את האשראי לאלפי בתי עסק הנמנים על לקוחותיה. הבוקר (א') שלחה גמא מכתב לבתי העסק בו היא מודיעה על ביטול הייקור.

שלשום (ו') חשף כלכליסט כי גמא הפיצה מכתב לאלפי בתי עסק ובו עדכנה על ייקור עלויות האשראי ב1.45% תוך הפניית אצבע מאשימה לבנקים שייקרו לגמא את עלויות גיוס הכסף.

גמא עוסקת בהעברה מוקדמת יותר של תשלומים עתידיים (צ'קים וכרטיסי אשראי) שאמורים להגיע לבתי עסק וגביית עמלה על כך המגלמת את הסיכון.

 , צילום: Shutterstock צילום: Shutterstock  , צילום: Shutterstock

הבנקים עצמם החלו אמנם לייקר ריביות ללווים ובכלל זה נוטלי משכנתאות שהריבית שלהם התייקרה בכמעט 1% (הרכיב השקלי הלא צמוד) בטענה כי עלות המימון הנגזרת מהמרווח שנפתח באג"ח הממשלתיות גדלה. אלא שזו כמובן טענה בעייתית שכן לבנקים אין שום כוונה לגייס אגרות חוב בתנאי השוק הנוכחיים כך שהאמת היא שהריבית התייקרה בעיקר בגלל העלייה בסיכון.

בשלב זה חברות כרטיסי האשראי שגם עוסקות בנכיון מול בתי עסק לא ייקרו את ריבית הנכיון אך מהלך זה אכן צפוי בקרוב אם כי לא באופן רוחבי שכן סיכון הנכיון  לעסקים הנהנים בימים אלו מביקוש מוגבר כמו סופרמרקטים ובתי מרקחת דווקא ירד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות